Makijaż permanentny - microblading kontra metoda cienia

Środa 25 kwietnia 2018 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Makijaż permanentny brwi stał się bardzo popularnym zabiegiem w Nowym Targu. Kobiety zaczęły zwracać uwagę na dobrze wystylizoane brwi, można powiedzieć, że to tylko brwi a naprawdę zmieniają wyraz twarzy. Makijaż permanentny, to na pewno w jakimś stopniu wygoda dla nas kobiet - oszczędzamy rano kilka minut czasu. Czy to basen, siłownia, kąpiel, wakacje, życie codzienne - dostrzegamy wtedy zalety zabiegu. Wykonanie odpowiedniego makijażu permanentnego, to wyzwanie, z kórym każda linergistka musi się zmierzyć, ponieważ trzeba dobrze dobrać kształt, zmierzyć brwi i wybrać odpowiedni kolor do typu i rodzaju cery klientki.

 

MICROBLADING

Microblading jest to ręczna i bardzo naturalna metoda makijażu permanentnego. Makijaż ten wykorzystuje się do odtworzenia, rekonstrukcji lub zagęszczenia swoich naturalnych brwi.  Tworzymy lekkie nacięcie, gdzie aplikowany jest pigment. Brwi rysuje się za pomocą sterylnych piórek. Microblading utrzymuje się od 0,5 roku - 1.5 roku. Po tym czasie można umówić się na kolejny zabieg zagęszczenia brwi. https://kingabrzyzek.pl/zabieg/microblading-makijaz-permanentny-brwi-nowy-targ

 

 

METODA CIENIA - pudrowe cieniowanie brwi metodą ombre.

Od typowego makijażu pemanentnego brwi (metodą cienia) już wielkimi krokami się odchodzi. I bardzo dobrze. Teraz stawiamy na naturalność i delikatność. Metodę cieniowania brwi wykonuje się specjalnym urządzeniem z wymiennymi jednorazowymi igłami. Microblading jak metoda ombre to zabiegi najpopularniejsze wybierane wśród kobiet i stoją razem na pierwszym miejscu. Efekt ombre - subtelnie i delikatnie podkreśla brwi. Brew jest jaśniejsza u nasady, a przy końcówce bardziej nasycona. Brwi ombre to metoda, którą najbardziej pokochały klientki. 

Metoda cieniowania jest trwalsza od microbladingu. Korektę/odświeżenie koloru najlepiej wykonać od 1 roku do 2 lat.