Dlaczego warto wykonywać zabiegi łączone?

Wtorek 14 stycznia 2020 • Kinga Brzyzek

Chcesz mieć piękną i zdrową cerę? Rozwiązanie jest proste - współpracuj ze swoim kosmetologiem.
Kompleksowa opieka, to nie tylko profesonalne zabiegi w gabinecie ale również ich kontynuacja poza nim.

Zaufaj osobie dbającej o Twoją skórę i otwórz się na propozycje zabiegów, które dobrane są indywodualnie do Twoich potrzeb. 
Pamięta! Skóra, to nie tylko widoczna przez nas zewnętrzna warstwa, dlatego zdecyduj się na terapie łączone, których mechanizm działania dotrze do poszczególnych warstw naskórka lub skóry właściwej.

Często bywa tak, że przychodząc do gabinetu klientki oczekują od nas zabiegu "cudu" - efekt widoczny od razu, najlepiej żeby był długotrwały lub nawet permanentny, a do tego jednorazowy i bezbolesny. Niestety z przykrością muszę powiedzieć, że taki zabieg nie istnieje. Skóra jako największy organ naszego ciała, a zarazem jego najbardziej powierzchowna część stale poddana działaniu negatywnych czyników zewnętrznych wymaga holistycznego podejścia "od podstaw"

Terapie skojarzone, to procedury, które uzupełniają wzajemnie. By uzyskać najbardziej zadawalający efekt warto wybrać zabiegi przynoszące podobne rezuktaty, lecz mające nieco odmienne mechanizmy działania. W zależności od wybranej części ciała lub metody zabiegi te możemy łączyć podczas jednej wizyty lub wykonując je zamiennie przez określony czas.

Kiedy możemy zastosować terapię łączoną?

  • przy zabiegach oczyszczających wykonując np mikrodermabrazję przed peelingiem chemicznym, którą złuszczając martwy naskórek ułatwia penetrację kwasu w głąb skóry
  • dla wzmocnienia działania kwasu, możemy połączyć mikronakłucie z kwasami, które uruchomią dodatkowo procesy regeneracyjne i naprawcze skóry
  • w przypadku problemu z łysieniem doskonałe efekty przyniesie mezoterapia igłowa wykonana naprzemiennie z karboksyterapią.
  • jeśli walczysz z cellulitem lub nadmierną tkanką tłuszczową w okolicach twarzy, brzucha, czy kończyn górnych/dolnych idealną metodą będzie lipoliza iniekcyjna połączona z karboksyterapią.

To tylko kilka przykładów zabiegów łączonych, w praktyce jest ich dużo więcej, a metoda takich terapii jest udanym krokiem do cery idealnej.

 

a_rzonca

Aleksandra Rzońca / mgr kosmetolog