Czy to możliwe, że włosy po depilacji laserowej odrosły?

Poniedziałek 20 marca 2023 • Agnieszka Gomółka

Czy to możliwe, że włosy po depilacji laserowej odrosły?

Spis treści: [ukryj]

Czy to możliwe, że włosy po depilacji laserowej jednak odrosły?

Depilacja laserowa metodą SHR MOTION jest zabiegiem redukującym wzrost włosów. Do usunięcia owłosienia na danej partii może dojść wyłącznie po wykonanej serii zabiegowej. Jest ona w odpowiedni sposób rozłożona w czasie w zależności od partii, na której wykonywany jest zabieg. Ponieważ musimy wpasować się z zabiegiem w fazy aktywnego wzrostu włosa. Jeden bądź dwie wizyty to zdecydowanie za mało. Możemy wtedy spodziewać się odrostu włosków. Przerwanie serii lub nieprzychodzenie na określone przez kosmetologa terminy kolejnych wizyt także mogą wiązać się z niesatysfakcjonującym efektem końcowym. Każdy kolejny zabieg zbliża nas do realizacji celu - usunięcia włosków w sposób permanentny.

 

Włosy po depilacji laserowej odrosły?

Powodem, dla którego włoski jednak odrosły są również uwarunkowane genetyczne - zbyt jasny kolor i cienki włosek, będzie oporny na działanie światła lasera. Włoski które nie posiadają już pigmentu - są siwe lub meszkowate również nie będą możliwe do usunięcia. W takich przypadkach pozostaje depilacja woskiem lub pęsetą.

 

Warunki genetyczne wpływające na odrost włosów

Odrost włosków może być także spowodowany kwestiami zdrowotnymi. Wszelkie zaburzenia gospodarki hormonalnej lub obecność chorób autoimmunologicznych może aktywować wzrost nowych włosków. Nadmierne owłosienie jest charakterystyczne głównie dla takich chorób jak hirsutyzm, hipertrychoza, zespół policystycznych jajników, insulinooporność, przerost nadnerczy. Nieleczone zaburzenia organizmu, bez kontroli lekarza mogą powodować nieskuteczność depilacji i inicjacje wzrostu włosków w miejscach w których nie było ich wcześniej.

 

Cała seria depilacji laserowej może trwać około roku. Po wykluczeniu przeciwskazań i kwalifikacji kosmetologa to Twoja systematyczność będzie decydować o sukcesie zabiegowym.

 

Ważne! Kiedy zakończysz serie zabiegów zalecane jest, aby wykonać naświetlanie raz w roku w ramach zabiegu przypominającego.