Systematyczność w depilacji laserowej

Wtorek 28 lutego 2023 • Kinga Brzyzek

Systematyczność w depilacji laserowej

Spis treści: [ukryj]

Systematyczność zabiegu depilacji laserowej SHR, czy ta jest bardzo ważna?

Odpowiedź jest prosta: TAK! 

Postaram się wyjaśnić dlaczego.

Otóż, przed wybraniem się na zabieg depilacji laserowej SHR warto wiedzieć, że prawidłowo przebiegające usuwanie zbędnego owłosienia rozciąga się w czasie. Niestety, ale nie pozbędziemy się włosów na stałe po wykonaniu jednego czy dwóch zabiegów.

 

Ile zabiegów potrzeba aby pozbyć się owłosienia?

Aby uzyskać efekty gładkiej skóry na stałe należy wykonać od 6 do 9 zabiegów (orientacyjne liczby, jest to kwestia bardzo indywidualna , zależna od wielu czynników np.: grubość i kolor włosa). Pomiędzy spotkaniami należy zachować odpowiedni odstęp czasowy. Między 1, a 2 zabiegiem mamy 4 tygodnie, następne zabiegi mają już dłuższy odstęp, nie należy jednak przekraczać okresu 12-stu tygodni – po takim czasie depilację możemy uznać za przerwaną.

 

Przerwy między zabiegami depilacji laserowej

Dlaczego odstępy między zabiegami są tak długie? Ponieważ możemy usunąć tylko te włosy, które aktualnie rosną. I tu w zależności od partii ciała, dany procent włosów rośnie, inne są uśpione lub przygotowują się do wypadnięcia, a na ich miejsce wyrośnie nowy włos. Po zabiegu, właśnie te włosy, które rosły-wypadają. Natomiast na następnym nadal działamy tak samo na te włosy które zostały.

Odstępy miedzy zabiegami są tak dobrane, żeby właśnie 'wpasować' się w fazy gdzie włos rośnie. Dlatego tak ważne jest systematyczne przestrzeganie zalecanych terminów.

 

Sposób na systematyczność

Najlepszym rozwiązaniem, jest umawianie się na następny zabieg od razu po wyjściu z gabinetu, w ten sposób zyskujemy pewność, że nie zapomnimy o umówieniu się samodzielnie oraz że na pewno zostaniemy przyjęci w wymaganym czasie.

 

Nieststemaytczne przerwy między zabiegami

Niesystematyczne przychodzenie na zabiegi trochę mija się z celem. Depilacja, która jest wykonywana nieregularnie nie da ci zadowalających efektów, co za tym idzie Twoje pieniądze, czas poświęcony na wykonanie zabiegu zostają wyrzucone „na darmo”.

 

Podsumowując

Zatem aby tego uniknąć należy przed przyjściem na zabieg depilacji laserowej przygotować się na to, że trzeba wykazać się systematycznością, żeby jednak nie marnować swojego czasu i pieniędzy oraz uzyskać wymarzony efekt w jak najkrótszym możliwie czasie.