Makijaż permamentny ust - moje doświadczenie

Środa 17 lipca 2019 • Kinga Brzyzek

Makijaż permamentny ust - moje doświadczenie

Spis treści: [ukryj]

Nie będę pisać o tym czym jest makijaż permanentny, bo doskonale o tym każdy wie. W dalszym ciągu polega na wprowadzaniu barwnika w warstwy naskórka, ale dzięki szybkiemu rozwojowi mikropigmentacji, nowoczesnym urządzeniom i pigmentom makijaż permanentny można wykonać szybciej, bardziej dokładnie a przede wszystkim bezpiecznie. Makijażem permanentnym zajmuję się od trzech lat, natomiast makijażem ust od półtorej roku. Przez ten okres troszkę nabrałam doświadczenia i chciałabym napisać kilka przydatnych informacji i ciekawostek z codziennej pracy.

 

Dlaczego makijaż permanentny i pigmenty do ust są bezpieczniejsze teraz niż kilka lat temu?


Makijaż permanentny ust kiedyś był porównywalny do tatuażu, dosłownie. Tak też go wykonywano. Barwniki wprowadzano zbyt głęboko, myśląc, że będzie trwalszy efekt i na dłużej. Ale nikt nie myślał wtedy o tym, jaki efekt uboczny może byś za kilka lat. Druga sprawa to pigmenty, kilka lat temu używano tylko pigmentów tatuarskich. Dzisiaj dzięki rozwojowi, szkoleniom, nowym preparatom, delikatniejszej pracy zyskujemy naturalne efekty, podkreślające naszą urodę, bez efektu przerysowania.


Czy makijażem permanentnym ust możemy je powiększyć?


To najczęścniej zadawane pytanie wsród moich klientek. Kochane, maszynką pracujemy tylko w czerwieni wargowej. To czy możemy je powiększyć konsultujemy podczas zabiegu kiedy robię rysunek jeszcze przed pigmentacją. Mówię tutaj o 1 mm +/- 


Miałam taki przypadek osobiście - klientka przyszła i poprosiła o korektę starego makijażu ust, który robiła rok temu w innym miejscu. Klienta kiedyś chciała sobie właśnie w ten sposób powiększyć usta co skutkowało z oszpeceniem twarzy. Musiałam ją odesłać do koleżanki która posiada laser, ponieważ tutaj nie da się nic zrobić/poprawić bez usunięcia starego makijażu permanentnego. Dlaczego tak się stało? Zbyt mocna i ostra praca, w obrębie ust głębokie blizny (nie widać tego na zdjęciu), linergistka która wykonywała zabieg nie powinna aż tyle wyjść poza granicę ust.
Czerwień wargowa, a nasza skóra to znaczna granica kolorystyczna. Inaczej pigment do ust wygląda na czerwieni inaczej na bladej skórze. Jest to niedopuszczalne.


Jeżeli chcesz sobie powiekszyć usta to nie makijażem permanentnym. Makijażem podkreśl kolor, a po 3 miesiącach umów się na kwas hialuronowy, który wypełni i dodatkowo zaznaczy usta. Jeżeli zrobisz to w odwrotny sposób - pierwsze kwas hialuronowy, to musisz po zabiegu odczekać aż 6 miesięcy, żeby wykonać makijaż permanentny ust. 

 

Od czego zależy trwałość i długość utrzymania się pigmentu w skórze?

  • szybkości regeneracji skóry - skóra młoda regeneruje się szybciej, skóra dojrzała znacząco dłużej
  • rodzaju skóry
  • koloru i rodzaju barwnika
  • zmian hormonalnych, jakie występują w czasie posiadania makijażu (ciąża, terapia)
  • przebytych chorób
  • pielęgnacji i ochrony miejsca pigmentowanego

 

Kolory pimentów ust a efekt końcowy.

 

Zazwyczaj kobiety widząc pigmenty w buteleczkach obawiają się, że też taki efekt będzie na ustach. Nie, nie, nie :)
Nigdy nie wyjdzie nam taki intensywny kolor, ponieważ usta już mają swoją barwę, te pigmenty służą do podkręcenia naturalnego koloru, uwydatnienia ust. Przed pigmenatcją doradzę jaki kolor będzie idealny. Większość chce odcienie typu "nude" - niestety te pigmenty są mniej trwalsze i mogą nadać siny efekt ust.

Zazwyczaj proponuję korale, fuksje, czerwienie - po wyłuszczeniu wyglądają pięknie :)

37638954_939977639544274_4992194162070650880_n


Czy może pojawić się opryszczka?Oczywiście, że tak. Nawet jeżeli nie ma tendencji do powstawania opryszczek, zaleca się 3 dni przed zabiegiem, w trakcie i 7 dni po zabiegu przyjmować preparat przeciwwirusowy w dawce uzgodnionej z lekarzem. Naruszenie naskórka może spowodować wystąpienie infekcji wirusowej w postaci opryszczki.


I czy zabieg boli, jak długo trwa, jak się utrzymuje?

 

Staram się pracować bardzo delikatnie, płyciutko, ruchami wahadłowymi. Jedynie co, to można czuć dyskomfort związany z opuchnięciem - ale to już pod sam koniec zabiegu. Opuchlizna po kilku godzinach schodzi.
Pigmenatcja ust trwa nawet do 3 godzin. Po 6 tygodni wykonana jest korekta. Zabieg (kolor) odswieżamy co 12-18 miesięcy.

 

Podsumowanie


Podsumowując, uważam, że makijaż permanentny ust jest dla każdej kobiety i w każdym wieku. Wybierając odcień nie sugerujcie się kolorem w buteleczce, całkiem inny będzie po pigmentacji. Zabieg jest wykonany bardzo delikatnie, płytko w naskórku. Jeżeli rozważyłyście decyzję odnośnie makijażu permanenntego ust to już resztę zostawcie swojej linergistce - ona na pewno w odpowiedni sposób doradzi i wykona zabieg.