Czym się różni farbka od henny pudrowej?

Wtorek 8 marca 2022 • Kinga Brzyzek

Czym się różni farbka od henny pudrowej?

Spis treści: [ukryj]

Co będzie dla mnie najlepsze? Który rodzaj stylizacji wybrać ? Czy efekt końcowy będzie naturalny? Henna pudrowa czy farbka, co jest lepsze? Z tymi oraz z wieloma innymi pytaniami, spotyka się każda stylistka brwi.

 

Różnica między farbką a henną

Od dawna w salonach kosmetycznych istniała usługa jaką jest henna brwi, aktualnie wiemy że było to niewłaściwe nazewnictwo, ponieważ pomimo iż usługa nazywana była henna, to podczas stylizacji używana była farbka. Podstawę w rozróżnieniu obu metod, stanowi postać produktu, henna jest substancją proszkową a do jej aktywacji używamy najczęściej wody, natomiast farbka ma postać żelową, a produktem, który z nią reaguje jest aktywator, bardzo często ma on postać kremową a zmieszanie go z barwnikiem powoduje utlenienie się koloru.

 

Efekt jaki uzyskamy podczas stylizacji i to jak długo nasz brwi będą zafarbowane jest kwestią indywidualną, zależną od wielu czynników.

 

Jaki efekt uzyskamy po użyciu henny pudrowej?

Henna to idealny produkt, który łączy w sobie nie tylko koloryzację ale również pielęgnację, podczas zabiegu zapewnia ona nawilżenie a dodatkowo regularne jej stosowanie stymuluje proces wzrostu nowych włosków. Szeroka gama kolorystyczna umożliwia dobór koloru, indywidualnie do potrzeb każdej klientki, dzięki czemu oprawa oka idealnie współgrał z naszą urodą. Henna gwarantuje nam intensywne zabarwienie skóry, dzięki czemu możliwe jest  wypełnienie pojedynczych braków, by brwi mogły wyglądać na pełne i zadbane.  Należy jednak pamiętać że henna nie jest metodą, która pozwoli nam cieszyć się idealnymi brwiami na długo, jeżeli nasze naturalne są rzadkie, z dużą ilością braków i cienkimi włoskami.

 

Farbka do brwi z efektem henny

Farbka jak już wcześniej wspominałam, znacząco różni się od henny, przede wszystkim jest to produkt żelowy, efekt jaki uzyskujemy w przypadku tej metody stylizacji brwi to jednolite pokrycie skóry oraz włosków, jest to jednak efekt subtelniejszy niż w przypadku henny, farbką nie jesteśmy w stanie, niezauważalnie wypełnić defektów, czy wyrównać asymetrii. Metoda ta polecana jest dla pań, których brwi nie wymagają znaczącej korekty, a efekt delikatnego odbicia na skórze jest dla nich zadowalający.

 

Podsumowanie

Podsumowując obydwa produkty umożliwiają uzyskanie bardzo szerokiej palety odcieni, nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi, który z produktów do stylizacji brwi jest lepszy, to jaka metoda zostanie użyta jest tylko i wyłącznie zależy od tego jakiego efektu oczekuje klient.

 

Jeżeli zależy Ci na naturalnym wyglądzie, masz ładne brwi bez widocznych ubytków to idealnym wyborem dla Ciebie będzie farbka, natomiast jeśli oczekujesz mocniejszego efektu, intensywnego odbicia na skórze w tym przypadku lepiej sprawdzi się henna.