Regulacja brwi w Nowym Targu - jak zrobić idealne brwi

Poniedziałek 17 grudnia 2018 • Kinga Brzyzek

Regulacja brwi w Nowym Targu - jak zrobić idealne brwi

Idealne brwi stały się popularne już kilka lat temu. Wtedy stylizację wykonywało się kredkami i cieniami, a łuk od dołu podkreślało się białym cieniem. W mediach społecznościowych a zwłaszcza na Instagramie rozpoczął się teraz szał na idealnie wystylizowane brwi. Ich charakterystyczną cechą są mocne, wyrysowane łuki brwiowe koloru ciemnego brązu a nawet czarne. Na co dzień taka stylizacja brwi jest zbyt mocna i nie wygląda dobrze.

Teraz zwracamy uwagę na to by efekt był naturalny. Unikajmy rysowania brwi dookoła, nie twórzmy ostrych nieregularnych kształtów i zbyt mocnych kolorów. Najmodniejsze brwi to takie, które wyglądają naturalnie i są odpowiednio podkreślone do Twojej urody, włosów i kształtu twarzy.

Jak powinno wyglądać idealne wyrysowanie brwi?

Brwi dzielimy na trzy części, z których każda ma inną grubość. Najszersza część – nasada brwi, zaczyna się od wewnętrznego oka. Średnia część – łuk brwiowy jest najwyższym punktem brwi i znajduje się między początkiem a końcem. Najcieńsza część – koniec brwi, idzie od łuku brwiowego do zakończenia brwi, zwężając się ku końcowi. Ta część brwi powinna być wąska. Brwi powinny się wznosić ku wierzchołkowi łuku do2/3 długości i opadając, zwężając w 1/3 długości.

Aby ustalić początek brwi należy ustawić kredkę lub ołówek w pozycji pionowej tuż przy skrzydełku nosa, łuk brwiowy zaznaczamy od skrzydełka nosa do zewnętrznego kąta oka. Koniec brwi ustala się przykładając kredkę od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka. Te pomiary ułatwiają zaznaczenie kształtu brwi lecz nie zawsze można je zastosować przy każdej twarzy.

Oczywiście najlepiej wykonać zabieg stylizacji brwi – hennę z regulacją u sprawdzonej kosmetyczki/stylistki. Ona dobierze odpowiedni kształt, kolor, uzupełni brakujące włoski i pokaże jak powinnaś dbać o nie w domu i jak je stylizować sama.