Trądzik w ciąży

Wtorek 19 kwietnia 2022 • Katarzyna Cichoń

Spis treści: [ukryj]

Trądzik to choroba, która dotyka około 80% społeczeństwa- niezależnie od wieku czy rodzaju cery. Może wystąpić również w ciąży, kiedy większość składników aktywnych należy wykluczyć z pielęgnacji .  A więc jakie są przyczyny trądziku w ciąży, jakie zabiegi możemy stosować,  co robić aby się go pozbyć?

 

Trądzik w ciąży - co jest przyczyną zmian?

Oczywiście za ten stan odpowiadają hormony. Wahania hormonów w tym czasie są najbardziej zauważane- zwłaszcza wzrost poziomu progesteronu, który stymuluje pracę gruczołów łojowych i potowych, a tym samym powstawanie zmian.

 

Co na trądzik w ciąży?

 

Dokladny demakijaż i delikatne mycie twarzy.

Pamiętaj, by makijaż usunąć za pomocą płynu micelarnego a następnie dokładnie zmyj resztki przy użyciu delikatnej pianki. Możesz używać kosmetyków z serii do cery wrażliwej.

 

Dogłębne oczyszczenie

Raz w tygodniu wykonaj Peeling enzymatyczny. To rodzaj peelingu, który zawiera enzymy pochodzące np.z ananasa – w bezpieczny sposób oczyści skórę z martwych komórek.

 

Postaw na vegańskie formuły

Przy wyborze kremów zwróć uwagę na zawartość wyciągów roślinnych, które mają właściwości antybakteryjne i regulujące sebum. Są to wyciąg z krwawnika, fiołka trójbarwnego, zielonej herbaty czy ekstrakt z drożdży.

 

Sięgaj po fachowe porady

Gdy sama nie możesz poradzić sobie z problemem udaj się na konsultacje do kosmetologii lub dermatologa. Pamiętaj, by poinformować o ciąży.

 

W naszym gabinecie znajdziesz zabiegi również dla kobiet w ciąży.

Nie zapomnij o sobie . Nie rezygnuj z bycia piękną w tym pięknym czasie J