Oczyszczanie twarzy w ciąży. Jakie zabiegi na twarz są bezpieczne w ciąży?

Piątek 25 maja 2018 • Kinga Brzyzek

Oczyszczanie twarzy w ciąży. Jakie zabiegi na twarz są bezpieczne w ciąży?

Spis treści: [ukryj]

Coraz częsciej mam pytania od klientek, czy w ciąży można wykonać zabieg oczyszczania twarzy? Niektóre kobiety dowiadując się, że są w ciąży, rezygnują z malowania paznokci, farbowania włosów, boją się zabiegów kosmetycznych. Nie dajmy się zwariować, wszystko jest dla ludzi, a niezadbana kobieta, to nieszczęśliwa kobieta. A kiedy jesteśmy szczęsliwe, to nasz dzidziuś to odczuwa pozytywnie.

Dlaczego to piszę? Bo sama jestem w ciąży i wiem jaki potrafi być problem w tym okresie z cerą. Przeglądnęłam internet, fora kosmetyczne, strony interentowe i jestem zaskoczona tym, co inni piszą i niestety kobiety to potwierdzają. Osoby, które wypowiadają się na tematy związane z zabiegami na twarz w okresie ciąży często nie są powiązaniu z branżą kosmetyczną. Informację, czy zabieg jest w pełni bezpieczny, czy też zagrażający ciąży dowiecie się po konsultacji przed zabiegiem. Kosmetolog bez problemu dobierze zabiegi tak, by były w pełni bezpieczne i przyniosły zadawalający efekt.

received_1700593520005812

 

PEELING KAWITACYJNY w ciąży

Zabieg ma na celu usunąć naskórek, nadmiar sebum, oczyścić pory. Peeling kawitacyjny - szpatułka emituje ultradźwięki, choć zabieg jest bardzo bezpieczny - dla każdej cery nawet wrażliwej, to W CIĄŻY JEST NIEWSKAZANY ze względu na ultradźwięki.

 

KWASY - PEELINGI CHEMICZNE

W zależności od rodzaju skóry dobierane jest odpowiednie stężenie i rodzaj peelingu. Kwsy działają oczyszczająco, zmniejszają widoczność porów, zapobiegają tworzeniu się nowycyh pryszczy i zaskórników. Zabieg W CIĄŻY NIE JEST WSKAZANY ponieważ przyszła mama może mieć problem z przebarwieniami po zabiegu, po za tym substancja przenika w głąb skóry, co może spowodować efekty uboczne u kobiety ciężarnej.

 

OCZYSZCZANIE MANUALNE SKÓRY w ciąży

Jak najbardziej POLECAM przyszłym mamom, sama korzystam z tego zabiegu. Podczas zabiegu jest oczyszczana skóra, dobierany peeling i wykonane manualne oczyszczanie skóry (bardzo delikatne). Po oczyszczaniu kosmetyczka dobierze odpowiednie serum i maseczkę. U kobiet w ciąży zabieg oczyszczania twarzy nie jest zagrażający :)

 

MIKRODERMABRAZJA w ciąży

Mój ulubiony zabieg. Z racji, że sama jestem w ciąży, często z niego korzystam. Skóra nie tyle co jest złuczona, ale też pięknie oczyszczona, zrewitalizowana i ożywiona :) Mikrodermabrazja to złuszczanie naskórka za pomocą głowicy diamentowej, po czym nakładane jest serum odpowiednie do rodzaju i potrzeb skóry, na koniec maseczka. POLECAM.

 

W ciąży polecane są również zabiegi oczyszczajace i nawilżające pielęgnacyjne. Gdzie dobierane są odpowiednio produkty- zluszczanie- peeling, serum i maska. Pamietaj, żeby unikać kosmetyków i zabiegów na bazie kwasów, żeby nie narażać się na przebarwienia w ciąży, zabiegów z wykorzystaniem prądów wysokiej częstotliwości, ultradźwięków i wszelkich laserów.