Pielęgnacja skóry w czasie ciąży i karmienia piersią

Środa 2 listopada 2022 • Katarzyna Fudala

Okres ciąży i karmienia piersią to wyjątkowy i szczególny czas w życiu kobiety. Jest gotowa na wiele wyrzeczeń. Świeżo upieczone mamy, są przekonane, iż zabiegi kosmetyczne muszą odłożyć, aż do skończenia laktacji. Nic bardziej mylnego! Jest szereg zabiegów oczyszczających, które w widoczny sposób poprawią stan skóry każdej mamy.

Nie od dzisiaj wiadomo, że w okresie ciąży i karmienia piersią, skóra potrafi być problematyczna, nawet jeśli wcześniej nie miałaś z nią problemu. Wszystko za sprawą rozregulowanej gospodarki hormonalnej. Po porodzie wiele pań zauważa niekorzystne zmiany w swoim wyglądzie, takie jak: trądzik, przebarwienia, rozszerzone naczynka. Cera w tym okresie cechuje się większą delikatnością, staje się bardziej wrażliwa, cienka, skłonna do podrażnień. Może również wykazywać tendencję do przesuszania lub przetłuszczania. Właśnie dlatego warto skorzystać z odpowiednich zabiegów oczyszczających. W naszym salonie oferujemy zabiegi bezpieczne dla kobiet karmiących, które nie zaszkodzą dziecku. Są to:

  1. MIKRODERMABRAZJA
  2. PEELING KAWITACYJNY (o ile nie jest wykonany w pobliżu piersi)
  3. OXYBRAZJA
  4. OCZYSZCZANIE WODOROWE

Każdy z tych zabiegów polega na bezbolesnym, dogłębnym, a zarazem bezinwazyjnym oczyszczaniu skóry. To doskonały sposób na złuszczenie martwego naskórka dla osób o skórze wrażliwej, naczyniowej czy trądzikowej. Działają delikatnie, nie powodując podrażnień ani uczucia dyskomfortu. Co najważniejsze nie wykazują niekorzystnego działania na mleko mamy.


Karmiąc piersią nie musisz wcale rezygnować z dobroczynnego działania zabiegów kosmetycznych. To właśnie w tym wyjątkowym dla Ciebie okresie powinnaś szczególnie zadbać o swój wygląd. Postaw na relaks, wyciszenie, regenerację, naładowanie baterii, poprawę samopoczucia. Z pewnością wpłynie to również korzystnie na maluszka.

Pamiętaj szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko!