Stymulatory tkankowe - po jakim czasie widać efekty ?

Sobota 14 stycznia 2023 • Martyna Reśczak

Spis treści: [ukryj]

Stymulatory tkankowe to preparaty do nowoczesnej odnowy skóry, których działanie polega na odbudowie skóry poprzez produkcję kolagenu i elastyny. Stymulatory wymuszają na tkance nasilenie procesów regeneracyjnych i pobudzają komórki do namnażania, dzięki czemu uzyskujemy spektakularny efekt ujędrnienia i wypełnienia.

Jakie efekty po stymulatorach tkankowych?

  • Redukcja zmarszczek
  • Poprawa okolicy oka i redukcja cieni pod oczami
  • Poprawa nawilżenia płytkich i głębokich warstw skóry
  • Poprawa gęstości i elastyczności skóry
  • Wygładzenie skóry
  • Lekkie uwypuklenie
  • Poprawa owalu twarzy
  • Delikatny efekt liftingu
  • Wzmocnienie macierzy pozakomórkowej skóry

 

Nasze rysy twarzy po zabiegu są tak samo naturalne i nie ulegają zmianie, podczas gdy twarz wygląda zdecydowanie młodziej. Dzieje się to za sprawą produkcji kolagenu i elastyny, dzięki którym na przestrzeni miesięcy skóra wzmacnia się, stając się grubsza i jędrniejsza.

 

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu stymulatorami tkankowymi?

Efekty zabiegów ze stymulatorami tkankowymi utrzymują się nawet dwa lata a przez cały ten czas dochodzi do stymulacji skóry. A co najważniejsze utworzony kolagen zostaje w naszej skórze na długo.

Uzyskane efekty w dużej mierze zależą odindywidualnie dopasowanego preparatu z substancjami aktywnymi, których potrzebuje nasza skóra. Efekty zabiegu utrzymują się w zależności od rodzaju i stanu skóry, wstrzykniętej ilości preparatu oraz techniki iniekcji, a także jakości życia. Korzystne efekty zależą także od tego, ile razy wykonamy zabieg.

 

Ile zabiegów potrzeba do kompleksowego odmłodzenia skóry?

W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają dwa zabiegi, w odstępie 30 dni. Przy bardzo złym stanie skóry zaleca się wykonanie dodatkowego zabiegu. Seria zwykle obejmuje trzy do czterech zabiegów, wykonanych co trzy do czterech tygodni a następnie zaleca się zabieg podtrzymujący efekty. Jest to uzależnione od rodzaju użytego preparatu oraz efektu, który chcemy uzyskać.

 

Kiedy efekt zabiegu stymulatorami tkankowymi?

Już po wyjściu z gabinetu możemy cieszyć się delikatnym efektem liftingu, jednak stymulacja do produkcji kolagenu zaczyna się dopiero po kilku tygodniach. Najszybsze efekty są widoczne na obszarach, gdzie skóra jest najcieńsza, zwłaszcza w okolicy oczu, ust, szyi i dekolcie.

Niezależnie od tego czy mamy lat 20 czy 70 jeśli wybierzemy odpowiednie, mocne stymulatory tkankowe i będziemy wykonywać zabiegi z odpowiednią częstotliwością to nasza skóra odwdzięczy się. Dzięki stymulacji i naturalnie zachodzącym procesom w skórze, możemy dłużej cieszyć się jej świeżością oraz młodością zgodnie z własnym organizmem.