Jakie zabiegi kosmetyczne na ujędrnienie skóry w zależności od wieku?

Sobota 17 czerwca 2023 • Martyna Reśczak

Jakie zabiegi kosmetyczne na ujędrnienie skóry w zależności od wieku?

Spis treści: [ukryj]

Proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po 25 roku życia, wtedy zaczyna ubywać nam kolagenu, który decyduje o jej gęstości i jędrności, a po 30 roku życia proces ten bezlitośnie przyspiesza. Zaczynają pojawiać się zmarszczki a ich widoczność nasila się wraz z wiekiem. 

Ubytek kolagenu i elastyny skutkuje stopniową utratą jędrności, elastyczności i sprężystości skóry. Włókna stają się sztywne, pofałdowane i chaotycznie rozmieszczone, co powoduje, że skóra traci swoją młodzieńczą gładkość i jednolitą strukturę. Po 25 roku życia obniża się produkcja lipidów w naskórku, przez co skóra traci odpowiednie nawilżenie, stale jest jednak u szczytu możliwości regeneracyjnych. Po 35 roku życia zmarszczki są znacznie utrwalone, zwłaszcza w okolicy oczu obserwujemy wyraźne cienie i obrzęki. Tkanki zaczynają opadać w widoczny sposób od ok. 40. roku życia. Po 45. roku życia zarysowują się tzw. chomiki czyli opadające policzki, w okresie menopauzy na skutek obniżenia poziomu estrogenów dochodzi do atrofii skóry.Cera staje się cienka i sucha, traci zdrowy koloryt i blask, coraz bardziej widoczne są na niej naczynka i przebarwienia. U osób po 55 roku życia obserwujemy silną utratę elastyczności i działanie siły grawitacji, co związane jest z postępującym ubytkiem tkanki podskórnej, swoją objętość tracą policzki, okolice skroni, pojawia się tzw. dolina łez, zmienia się kształt podbródka, opadają powieki, brwi, a nawet koniuszek nosa. Zmienia się cały owal twarzy. To wszystko powoduje, że twarz wygląda na zmęczoną i smutną.

 

Jakie zabiegi kosmetyczne na ujędrnienie skóry? 

W obecnym czasie dysponujemy szerokim spektrum zabiegów mających na celu rewitalizację i ujędrnienie skóry. Kosmetologia umożliwia nam niwelowanie oznak starzenia się oraz poprawy wyglądu skóry. Do skutecznych metod redukcji zmarszczek zaliczamy mezoterapię mikroigłową, gdzie poprzez mikronakłuwanie w połączeniu z substancjami aktywnymi jak kwas hialuronowy czy witaminy uzyskujemy poprawę zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną naszej skóry. Jej rezultatem jest zwiększenie napięcia i elastyczności a także pogrubienie naskórka. Nakłucia wywołują urazy, które aktywują dalszą kaskadę reakcji gojenia się skóry. Kontrolowany stan zapalny inicjuje uwalniane z komórek czynniki wzrostu, które pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Proces regeneracji i przebudowy skóry oraz tworzenia się nowego kolagenu trwa kilka tygodni od zabiegu. Mikronakłuwanie jest skuteczną metodą terapii defektów skóry takich jak:

 • suchość,
 • płytkie przebarwienia,
 • zmarszczki
 • utrata jędrności skóry.

Zabiegi są dobrze tolerowane i polecane jako skuteczny i efektywny zabieg anti-aging. Za pomocą dermarollerów można skutecznie walczyć ze starzeniem się skóry drobnymi zmarszczkami, utratą elastyczności i napięcia a także bliznami zanikowymi.

 

Najstarszą i zarazem najskuteczniejszą metodą przywrócenia estetycznego wyglądu skóry i niwelowania oznak starzenia jest mezoterapia igłowa, która umożliwia dostarczyć składniki aktywne bezpośrednio do żywych warstw naskórka i skóry właściwej. Jest to zabieg o działaniu:

 • odmładzającym,
 • regeneracyjnym,
 • rewitalizującym,
 • ujędrniającym,
 • wygładzającym,
 • liftingującym,
 • redukującym przebarwienia, blizny, trądzik oraz rozstępy.

Korzyścią wynikającą z zastosowania mezoterapii igłowej jest możliwość wstrzykiwania małych dawek substancji leczniczych bezpośrednio w miejsce zmienione chorobowo, przez co jest to doskonała metoda zapobiegania starzeniu się skóry.

 

Stymulatory tkankowe to najnowocześniejsze rozwiązanie w kosmetologii estetycznej. Ich działanie polega na odbudowie struktury skóry, poprzez stymulację wytwarzania kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Zwiększenie syntezy kolagenu skutkuje poprawą napięcia, gęstości i jędrności skóry.Stymulatory są szczególnie polecane dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry, zwłaszcza jeśli zauważają pierwsze oznaki starzenia się, utratę jędrności, gęstości i elastyczności. Dzięki swojemu działaniu biostymulatory przyspieszają regenerację i odnowę skóry, a także pomagają zredukować zmarszczki, znacząco chronią skórę przed fotostarzeniem oraz spowalniają opadanie grawitacyjne tkanek. Stymulację w celu prewencji uaktywniamy po 25 roku życia a po 40 nie tylko przeciwdziałamy następstwom upływu czasu ale przywracamy młody wygląd naszej skóry. Jeżeli chcesz zwolnić proces spowolnić proces starzenia się skóry, a przy tym nie zmieniać rysów twarzy. Chcesz by zabiegi były dla twojego organizmu zdrowe, bezpieczne i oparte na naturalnych rozwiązaniach zapraszam na konsultacje z zakresu stymulatorów tkankowych.

Zabiegi dające spektakularne efekty i naturalne rezultaty wymagają powtórzeń, dlatego cierpliwość to klucz do sukcesu by cieszyć się piękną i zadbaną skórą w każdym wieku. Efekty końcowe zabiegów uzależnione są od stylu życia, odżywiania, a także od wieku, ponieważ wraz z wiekiem proces regeneracji zachodzi znacznie wolniej.

 

Podsumowując 

Nigdy nie jest za wcześnie i nigdy nie jest za późno, aby wprowadzić zabiegi przeciwstarzeniowe. Pamiętaj jednak, że im więcej pracy włożysz w pielęgnację skóry w młodości, tym wolniej będzie się ona starzeć w przyszłości. Potrzeby naszej skóry zmieniają się nieustannie dlatego nie ma jednego dobrego kremu na całe życie. Jeśli masz problem z samodzielnym doborem kremów, zdaj się na poradę naszych specjalistów, którzy nie tylko pomogą dobrać Ci odpowiednie kosmetyki ale również przyjrzą się twoim nawykom pielęgnacyjnym i przygotują dla Ciebie odpowiedni plan zabiegowy.