Jakie zabiegi na ujędrnienie skóry?

Poniedziałek 12 czerwca 2023 • Zuzanna Miesiarczyk

Spis treści: [ukryj]

Zabiegi poprawiające jędrność i wygląd naszej skóry cieszą się coraz większą popularnością. Głównym powodem wspomnianej popularności są widoczne efekty i korzystny wpływ na kondycję skóry, która staje się bardziej nawilżona, napięta, gęsta, jędrna oraz elastyczna. W poniższym artykule przedstawię kilka zabiegów, które mają realny wpływ na wygląd skóry oraz cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów. Jeśli zależy Ci na polepszeniu jakości cery oraz jej ujędrnieniu, lecz nie masz pewności, która z procedur będzie u Ciebie najkorzystniejsza, nie masz powodu do niepokoju. Zapraszam na darmową konsultację, podczas której ocenię stan skóry i zalecę najbardziej odpowiedni zabieg, co przyniesie zamierzone rezultaty.

 

Jakie zabiegi kosmetyczne na poprawe jędrności skóry

Pierwszym z zabiegów, który jest mniej inwazyjny jest oczyszczanie wodorowe Hydroimpact. Jest to procedura oparta na nowoczesnej technologii, w pełni skuteczna oraz bezpieczna. Wodór posiada bardzo niewielką cząsteczkę, dzięki czemu z łatwością łączy się z wolnymi rodnikami, które przyspieszają proces starzenia skóry. Zabieg składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich jest peeling kawitacyjny. Oczyszcza on skórę z zanieczyszczeń oraz obumarłego naskórka za pomocą ultradźwięków. Peeling ten doskonale przygotowuje skórę do dalszych etapów zabiegowych. Kolejny krok to wykonanie oczyszczania wodorowego. Używamy wówczas specjalnej aparatury przeznaczonej do opisywanego zabiegu. Strumień wody nasyconej wodorem jestjednocześnie wtłaczany pod ciśnieniem i odprowadzany. Wodór zostaje dostarczony do komórek. Pozwala to na dogłębne oczyszczenie skóry oraz jej odświeżenie, nawilżenie i rozświetlenie. Ostatni etap to elektroporacja, która otwiera drogę wodoru do komórek. Ma ona również korzystny wpływ na napięcie skóry. Światło LED generowane przez głowicę stymuluje procesy regeneracyjne.Oczyszczanie wodorowe pozwala na uzyskanie gładkiej, oczyszczonej, napiętej, odświeżonej skóry. Jest to idealny zabieg bankietowy, pozwalający na uzyskanie natychmiastowego rezultatu.

Kolejny zabieg, który jest również mało inwazyjny to Lift Peel. Jest to procedura dwufazowa, oparta na kwasie glicyryzynowym w stężeniu 10%. Składnik ten działa antyoksydacyjnie i pobudza skórę do regeneracji. Podczas zabiegu wykonywany jest również liftingujący masaż twarzy, co wspomaga działanie preparatu. Skóra po zabiegu jest mocno napięta, płytkie zmarszczki zostają wygładzone. Poprawia się nawilżenie i jędrność.

Trzecia procedura, która jest nieco bardziej inwazyjna to mezoterapia mikroigłowa, czyli niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry za pomocą mikronakłuć. Zabieg wykonywany jest przy użyciu specjalnego urządzenia do mikronakłuć oraz sterylnego jednorazowego kartridża. Powstające mikronakłucia powodują otwarcie mikrokanalików, co daje nam możliwość głębokiego wprowadzenia substancji aktywnych. Preparat używany podczas zabiegu jest dobierany indywidualnie, w zależności od potrzeb skóry.  Możemy uzyskać działanie przeciwzmarszczkowe, rozświetlające, nawilżające i napinające. Skóra podczas zabiegu jest pobudzana do regeneracji i odbudowy. Stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny. Zwiększa się gęstość skóry, co przekłada się na widoczne efekty. Jest to świetny zabieg dla osób, które chcą zrewitalizować, ujędrnić, głęboko nawilżyć oraz uzyskać efekt napięcia i liftingu skóry. Najbardziej zadowalający efekt uzyskamy po wykonaniu serii zabiegowej. Są to 3-4 zabiegi co 28 dni. Po zabiegu należy pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny. Powinniśmy zmienić pościel, unikać kontaktu ze zwierzętami oraz do osuszania twarzy używać ręczników jednorazowych. Bardzo istotna jest fotoprotekcja, czyli używanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Kolejna procedura, również bardziej inwazyjna to mezoterapia igłowa. Polega ona na podaniu składników aktywnych bezpośrednio wgłąb skóry za pomocą iniekcji. Substancje aktywne dobierane są według potrzeb skóry. Procedura ta jest bezbolesna, ponieważ bezpośrednio przed zabiegiem aplikowany jest krem o działaniu znieczulającym. Dzięki mezoterapii igłowej możemy uzyskać efekt napiętej, odżywionej, nawilżonej skóry. Zabieg likwiduje drobne zmarszczki, niweluje suchość i  ziemisty koloryt twarzy. Zalecenia pozabiegowe są takie same jak w przypadku mezoterapiimikroigłowej.

Piąty zabieg to stymulatory tkankowe. Jak sama nazwa wskazuje, procedura ta będzie stymulować naszą skórę do odnowy i biorestrukturyzacji. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów możemy mocno napiąć i nawilżyć skórę, poprawić owal twarzy, zniwelować widoczność zmarszczek oraz bruzd. Jest to zabieg mocno skuteczny i dający spektakularne efekty, takie jak zwiększenie gęstości i jakości skóry, wypełnienie ubytków tkankowych, mocne nawilżenie i zagęszczenie skóry. Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny, a preparaty dobierane indywidualnie do potrzeb, co pozwala na uzyskanie zadowalających rezultatów.

Ostatni zabieg to laserowy lifting twarzy, czyli fotoodmładzanie dynamiczne SSR. Wykonywany jest on przy użyciu specjalnej głowicy emitującej światło SSR o długości fali 560nm. Podgrzewa ona głębokie warstwy skóry, pobudzone zostają fibroblasty oraz synteza nowych włókien kolagenowych. Fotoodmładzanie nie tylko poprawia jędrność skóry, ale również wpływa na spłycenie porów, rozjaśnienie przebarwień oraz usunięcie zmian naczyniowych. Zabieg ten możemy stosować nie tylko na obszar skóry twarzy, ale również na dekolt, dłonie, pośladki, brzuch, plecy, ramiona i przedramiona.

 

Podsumowując, możliwości na poprawę wyglądu skóry oraz jej napięcia i nawilżenia jest bardzo wiele. Opisane przeze mnie zabiegi mają korzystny wpływ na ujędrnienie cery. Zapraszamy do gabinetu, aby wybrać rozwiązanie najbardziej korzystne dla Ciebie.