Utrata jędrności skóry - jak sobie z nią radzić

Sobota 10 czerwca 2023 • Zuzanna Miesiarczyk

Utrata jędrności skóry - jak sobie z nią radzić

Spis treści: [ukryj]

Utrata jędrności skóry to naturalny proces związany ze starzeniem się naszego organizmu. Niestety nie ma możliwości, aby całkowicie temu zapobiec, jednak możemy ten proces spowolnić. Profilaktyka będzie w tym przypadku bardzo istotna. Na rynku kosmetologicznym dostępnych jest wiele zabiegów, mających na celu poprawę wyglądu skóry oraz spowolnienie procesu starzenia i utraty jędrności.

Zabiegi kosmetyczne na poprawe jędrności skóry

  • mezoterapia mikroigłowa,
  • mezoterapia igłowa,
  • stymulatory tkankowe,
  • peelingi chemiczne, l
  • aserowy lifting twarzy (fotoodmładzanie dynamiczne),
  • oczyszczanie wodorowe.

Regularne wykonywanie tych zabiegów, oczywiście z zachowaniem odpowiednich przerw na regenerację skóry, będzie przynosiło zadowalające efekty. Należy jednak pamiętać, że jeden zabieg to za mało. Efekt może i będzie widoczny, ale niestety nie na długo. Najkorzystniejsze dla naszej skóry będzie wykonywanie odpowiedniej serii zabiegowej.

 

Jakie kosmetyki na poprawę jedrności skóry?

Na jędrność skóry możemy wpłynąć również przez używanie profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji domowej. Pamiętajmy, że dobrze dobrana pielęgnacja domowa jest niezbędna i stanowi 80% sukcesu. Wykonywanie zabiegów jest bardzo ważne, ale to, jak będziemy dbać o skórę po wyjściu z gabinetu ma ogromne znaczenie.

Substancje odpowiedzialne za spowolnienie procesów starzenia to przede wszystkim retinoidy. Do grupy tej zaliczamy: retinol (czysta forma witaminy A), retinal, kwas retinowy oraz formy estrowe witaminy A. Substancje te wykazują działanie bardzo wielokierunkowe. Zwiększają elastyczność i sprężystość skóry, przez co niwelują powstawanie zmarszczek. Wpływają one również na pogrubienie skóry i jej zagęszczenie. Ponadto retinoidy wykazują działanie przeciwtrądzikowe: normalizują produkcję łoju oraz niwelują powstawanie zmian trądzikowych. Należy jednak pamiętać, aby kosmetyki z zawartością witaminy A wprowadzać do pielęgnacji stopniowo. Na początek zalecamy stosowanie 2 razy w tyg przez pierwsze 2 tygodnie. Następnie zwiększamy częstotliwość do 3 razy w tygodniu. Należy pamiętać o dobrym nawilżeniu oraz odżywieniu skóry, ponieważ retinoidy mogą wysuszać oraz podrażniać skórę.

Polecane kosmetyki z retinoidami, które możesz zakupić w naszym salonie.

 

Krem z filtrem UV

Kolejnym bardzo istotnym kosmetykiem, którego powinniśmy używać codziennie, bez względu na porę roku i pogodę jest krem z filtrem przeciwsłonecznym. Produkt ten będzie chronił naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem, które jest odpowiedzialne za starzenie skóry, powstawanie przebarwień oraz teleangiektazji. Ponadto promieniowanie UV może wysuszać naszą skórę oraz osłabiać jej płaszcz hydrolipidowy. Stosowanie fotoprotekcji jest szczególnie ważne po peelingach chemicznych, zabiegach iniekcyjnych oraz po zabiegach z wykorzystaniem medycyny laserowej. Jeśli nie będziemy używać kosmetyków chroniących przez promieniowaniem, możemy doprowadzić do powstania przebarwień oraz sprawić, że efekty zabiegów nie będą aż tak zadowalające i widoczne.

Kolejny ważny składnik, zapobiegający utracie jędrności skóry to peptydy, czyli białka zbudowane z niewielkiej ilości aminokwasów. Potrafią one poprawić wygląd skóry, wpływają na syntezę kolagenu i elastyny, poprawiają koloryt skóry, przyspieszają procesy naprawcze oraz gojenie, a także wygładzają zmarszczki. Bardzo ważne w pielęgnacji skóry są także antyoksydanty, takie jak witamina C, kwas ferulowy, resweratrol. Chronią one skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Kluczowe w utrzymaniu jędrności i elastyczności skóry będzie systematyczne i skuteczne nawilżanie. Jest to absolutna podstawa pielęgnacji. Skóra sucha, słabo nawilżona i odżywiona, będzie gorzej reagować na składniki aktywne zawarte w kosmetykach. Może to skutkować podrażnieniem i osiągnięciem efektu odwrotnego do zamierzonego. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o nawilżenie i regenerację skóry, zwłaszcza po zabiegach bardziej inwazyjnych.

 

Masaż

Świetnym sposobem na to, aby zadbać o jędrność skóry jest codzienny masaż. Możemy go wykonać na przykład podczas nakładania kremu. Pamiętajmy, że nawet takie czynności są ważne i przyniosą korzyści w przyszłości.

 

Styl życia

Należy pamiętać, że to jak nasza skóra wygląda, czy jest jędrna, dobrze nawilżona zależy również od naszego stylu życia. Bardzo ważna jest odpowiednia ilość wypijanych płynów, przede wszystkim wody. Kluczowa jest również ilość snu oraz jego jakość, a także poziom stresu w naszym życiu.Zadbanie o regenerację organizmu, odpoczynek oraz wyciszenie z pewnością poprawi, nie tylko nasze samopoczucie, ale także wygląd skóry.

 

Podsumowanie

Podsumowując, jędrność skóry zależna jest nie tylko od wykonywanych zabiegów, ich ilości, dobrze dobranej pielęgnacji, ale również od stylu życia. Jeśli chcemy cieszyć się jędrną, gładką, nawilżoną skórą, warto jest działać wielokierunkowo. Jeżeli zależy Ci na zadbaniu o siebie i wygląd cery, ale nie wiesz od czego zacząć, zapraszam Cię na darmową konsultację. Dobiorę zabieg odpowiedni dla potrzeb skóry oraz opowiem o profesjonalnej pielęgnacji.