Czy lifting twarzy boli?

Sobota 10 czerwca 2023 • Zuzanna Miesiarczyk

Czy lifting twarzy boli?

Spis treści: [ukryj]

Jest to częste pytanie wśród osób, które chciałyby skorzystać z zabiegu liftingującego, ale obawiają się nieprzyjemnych odczuć bólowych. Wcale nie musi tak być. Nowoczesne zabiegi pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, jednocześnie dbając o komfort i bezpieczeństwo pacjenta. Czym w ogóle są zabiegi liftingujące i dlaczego cieszą się coraz większą popularnością? Wszystkie powyższe zagadnienia wyjaśnię w dzisiejszym artykule.

 

Co to jest zabieg liftingujący?

Zabiegiem liftingującym nazywamy procedurę, która ma na celu ujędrnienie, napięcie skóry, wygładzenie zmarszczek. Ponadto ich zadaniem jest pobudzenie skóry do odbudowy i regeneracji, a także wzmocnienie bariery naskórkowej. Dzięki temu skóra wygląda na zagęszczoną, jędrną, gładką, mocno nawilżoną i odżywioną.

Wskazania do zabiegu liftingującego:

  • spadek jędrności i nawilżenia
  • widoczne zmarszczki
  • szara, zmęczona skóra
  • brak elastyczności i sprężystości

 

Do zabiegów liftingujących, które są mniej inwazyjne i całkowicie bezbolesne zaliczamy:

 

Oryginalne oczyszczanie wodorowe Hydroimpact

zabieg składa się z trzech etapów: peelingu kawitacyjnego, oczyszczania wodorowego oraz elektroporacji. Wodór charakteryzuje się bardzo małą cząsteczką, dzięki czemu z łatwością przenika w głąb skóry. Zabieg pozwala na dokładne oczyszczenie i  odświeżenie skóry. Dzięki neutralizacji wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie skóry, wykazuje działanie przeciwstarzeniowe. Skóra po zabiegu będzie doskonale oczyszczona, rozświetlona, napięta i jędrna. Zabieg będzie odpowiedni zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

 

Zabieg Lift Peel

jest to dwufazowy program liftingujący oparty na kwasie glicyryzynowym w stężeniu 10%. Składnik ten poprawia sprężystość, napięcie oraz gładkość cery. Zabieg działa mocno liftingująco, a efekty widoczne są od razu. Procedura ta sprawdzi się przed ważnym wydarzeniem, gdy chcemy szczególnie zadbać o wygląd skóry. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i komfortowy.

 

Do zabiegów o działaniu liftingującym, ale już bardziej inwazyjnych zaliczamy:

 

Mezoterapia mikroigłowa

Polega na wykonaniu mikronakłuć na powierzchni cery oraz wprowadzeniu substancji aktywnych, dopasowanych do potrzeb skóry. Zabieg ten wiąże się z minimalnym dyskomfortem, jednak odczucia są kwestią indywidualną. Dla niektórych osób może być on bardziej odczuwalny, a dla niektórych mniej. Kosmetolog w trakcie wykonywania stale pyta o odczucia i dba, aby zabieg był jak najbardziej komfortowy.

 

Mezoterapia igłowa

polega na wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą iniekcji. Zabieg ten może wydawać się bolesny, ale wcale tak nie musi być. Przed wykonaniem nakłuć, na powierzchnię skóry aplikowany jest krem znieczulający. Dzięki temu ukłucia nie są odczuwalne, a procedura jest komfortowa dla klienta.

 

Stymulatory tkankowe

polegają na wprowadzaniu w głąb skóry substancji stymulujących skórę do produkcji kolagenu i elastyny. Zadaniem stymulatorówjest odnowa i biorewitalizacja skóry. Po zabiegu skóra jest bardziej jędrna, twarz wygląda promiennie, zmarszczki zostają wygładzone. Substancje wprowadzane są za pomocą iniekcji. Bezpośrednio przed zabiegiem aplikowany jest krem znieczulający, który eliminuje odczucia bólowe. Dzięki temu zabieg jest komfortowy i bezbolesny dla klienta.

 

Jak możemy zauważyć, zabiegów liftingujących skórę mamy sporo. Niektóre z nich są bardziej inwazyjne, inne mniej. Jeśli borykasz się z brakiem jędrności skóry, ale obawiasz się nieprzyjemnych odczuć w trakcie zabiegu, nie masz powodu do niepokoju. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom odczucia bólowe są zniwelowane, a zabiegi  komfortowe dla klienta.