Jak pielęgnować stopy w domu?

Piątek 2 lipca 2021 • Katarzyna Fudala

Jak pielęgnować stopy w domu?

Spis treści: [ukryj]

Stopy to najbardziej niedoceniana część naszego ciała. Koncentrujemy się na pielęgnacji twarzy czy dłoni, a zapominamy o stopach. Zwłaszcza w porze jesienno – zimowej nie poświęcamy im wystarczającej uwagi, czego efektem jest ich przesuszenie i pękanie ( na piętach ). Warto co tydzień wygospodarować około 40 minut na ich dokładniejszy i rozbudowany pielęgnacyjny rytuał.

 

5 wskazówek jak pielęgnować stopy w domu.

 

Kąpiel

Pielęgnację stóp zaczynamy od ich kąpieli. Moczymy stopy przez około 15 – 20 minut w ciepłej wodzie z dodatkiem soli zmiękczającej lub ziół np. z lawendą – na problemy z nadmierną potliwością stóp. Taka kąpiel to świetny sposób na  relaks dla zmęczonych nóg oraz zmiękczenie naskórka. Ważne aby woda nie była zbyt gorąca, bo dodatkowo wysuszymy skórę.

Tarka

Po kąpieli pora na pozbycie się zrogowaciałego naskórka. Należy zetrzeć tarką zgrubiały naskórek na palcach, podeszwach i piętach. Ten etap pozwala uzyskać efekt gładkich stóp.

Peeling

Kolejnym etapem jest peeling, który usunie martwe komórki, wygładzi skórę i poprawi krążenie krwi. Najskuteczniejszy będzie gruboziarnisty – gotowy produkt drogeryjny. Taki peeling możemy również wykonać ze składników, które mamy w domu np. z cukru lub soli morskiej.

Piłowanie paznokci

Następnie czas na skrócenie paznokci. Ważne aby opiłować je na prosto bez zaokrąglania brzegów – taki kształt zapobiega ich wrastaniu. Skórki wokół paznokci odsuwamy drewnianym patyczkiem lub metalowym kopytkiem. Jeśli do tej pory skórki nie były wycinana nie powinno się zaczynać, gdyż zaczną szybciej odrastać.

Krem

Po kąpieli i obróbce paznokci smarujemy stopy grubą warstwą kremu nawilżającego ( najlepiej z mocznikiem ). Aby wspomóc działanie kosmetyku warto owinąć stopy w folię i założyć bawełniane skarpetki – ciepło ułatwia wchłanianie składników.

 

Podsumowując

Jak widać pielęgnacja stóp nie jest trudna i czasochłonna. Stopy są fundamentem naszego ciała, dlatego warto poświęcić im trochę uwagi. Tylko regularne zabiegi pielęgnacyjne oraz stosowanie preparatów nawilżających pomaga zachować skórę stóp miękką i elastyczną. Pamiętaj o stopy należy dbać przez cały rok ! A nie tylko latem gdy zakładamy odkryte sandałki.