Sterylizacja w salonie kosmetycznym w Nowym Targu

Poniedziałek 30 listopada 2020 • Kinga Brzyzek

Autoklaw jest niezbędnym urządzeniem w każdym gabinecie kosmetycznym. Służy do sterylizacji narzędzi używanych w salonach do m.in.: manicure, pedicure, zabiegów pielęgnacyjnych. A dokładniej części metalowych które mogą mieć styczność z krwią i wydzieliną ropną.


Sterylizacja, inaczej wyjaławianie to proces polegający na zniszczeniu wszystkich form mikroorganizmów. Prawidłowo przeprowadzony proces wyjałowienia daje pewność, że używane narzędzia są w pełni bezpieczne. Sama dezynfekcja nie usuwa wszystkich form przetrwalnikowych.


Aby ten proces przebiegł prawidłowo należy narzędzia wcześniej odpowiednio przygotować. Wykonujemy dezynfekcję wstępną w roztworze środka dezynfekcyjnego. Następnie myjemy je wodą, by mieć pewność że oczyściliśmy je z tkanek. Kolejno czas na dezynfekcję właściwą. Po upływie określonego czasu podanego na preparacie dezynfekującym narzędzia są wyciągane i starannie osuszane. Pakietujemy narzędzia w specjalne torebki. Wkładamy do nich test  który po prawidłowym procesie autoklawowania zmieni swoje zabarwienie. Tak oto przygotowane zestawy trafiają do sterylizacji w autoklawie. Po zakończonym procesie sprawdzamy testy upewniając się czy pakiety są wyjałowione. Zestawy zachowują ważność około trzy miesiące przy odpowiednim przechowywaniu.

 

 

Przebieg sterylizacji jak widzicie nie jest szybkim procesem.  Należy przeprowadzić każdy z tych etapów, by mieć pewność że przebiegła ona prawidłowo. To daje gwarancję bezpieczeństwa zarówno naszym klientom jak i nam - pracownikom.

A to tylko jeden z wielu kroków które stosujemy!  Nie zapomnijmy o "jednorazówkach" takich jak np.: pilnik,
rękawiczki, odzież zabiegowa które po każdym kliencie są wyrzucane.

Dezynfekcja jest wykonywana na wszystkich powierzchniach, a tą przeznaczoną do skóry dłoni znajdziecie w każdym z naszych pomieszczeń.

 

Jednym zdaniem: W NASZYM SALONIE JESTEŚCIE BEZPIECZNE!