5 najczęstszych problemów ze stopami

Piątek 13 listopada 2020 • Kinga Brzyzek

5 najczęstszych problemów ze stopami

Spis treści: [ukryj]

Stopy to część ciała, którą niekoniecznie często odkrywamy i pokazujemy. Nie znaczy to, że nie powinniśmy ich zaniedbywać. Warto zadbać o ich szczególną pielęgnację. Niestety bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nasze stopy potrzebują pomocy, ze względu na brak wiedzy o schorzeniach, które mogą je dotykać.

 

Wymienię kilka z nich i opowiem o tym, jak poprawić ich stan.

 

Nadmierne przesuszenie


Najczęstszą przypadłością, która dotyczy naszych stóp to nadmierne przesuszenie. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie nie tylko kremów, emolientów, ale również masek. Najlepsze to te, które zawierają w swoim składzie substancje nawilżające. Jedną z nich jest np. mocznik.

Skutecznym sposobem jest nałożenie takiej maski, następnie owinięcie stóp folią i założenie skarpetek. Tworzy się wtedy tzw. okluzja, która potęguje działanie maski oraz przyśpiesza wchłanianie jej. Dobrym rozwiązaniem jest również kąpiel parafinowa.

 

Twarda skóra na stopach

Kolejną bardzo częstą przypadłością jest twarda skóra na stopach. Często pojawia się w miejscach gdzie podeszwa stopy dotyka buta lub podłogi. Te miejsca stają się bardzo twarde i przybierają żółty kolor. Takich zgrubień skórnych można pozbyć się za pomocą frezarki. Następnie zrobić gruboziarnisty peeling, a na końcu nałożyć maskę lub krem odżywczy. Bardzo ważne jest, żeby taki zabieg robić regularnie, ze względu na tendencję do stopniowego nasilania się tego problemu. Zbawienne jest stosowanie lateksowych lub filcowych plastrów ochronnych.

 

Pękające stopy


Następnym problemem są pękające stopy. Warto zadbać o ich regenerację. Tak jak w przypadku suchych stóp należy zwrócić uwagę na prawidłowe nawilżenie ich. Dla lepszego efektu również można zastosować zabieg z użyciem frezarki. Jeżeli będziemy tego unikać szczeliny na piętach będą się powiększać. Dzieje się tak, ponieważ podczas chodzenia czy stania, na piętach spoczywa cały ciężar ciała. Kiedy mamy do czynienia ze zdrowymi stopami, skóra wówczas lekko się rozciąga. Gdy jest sucha jest to niemożliwie i z powodu braku elastyczności pęka.

 

Efekt zmęczonych lub opuchniętych stóp

Po całym dniu pracy lub w czasie ciąży można zaobserwować efekt zmęczonych lub opuchniętych stóp. Tutaj na ratunek przychodzi zbawienny wpływ masażu lub drenażu limfatycznego. W zależności od predyspozycji masaż może być zrobiony olejami z dodatkiem niektórych ziół, ale również czekoladą. Taki rytuał nie tylko przyniesie ulgę naszym stopom, ale również zrelaksuje całe ciało.

 

Grzybica


Bardzo poważnym schorzeniem, które dotyka stóp to grzybica. Ważne jest, aby zadbać oprofilaktykę, by nie doszło do zarażenia. Jest to bowiem uciążliwa oraz bolesna choroba. Należy używać własnego ręcznika, skarpet czy butów. Najlepiej korzystać z basenów czy saun w swoich klapkach. Ważne jest również dokładne wycieranie przestrzeni międzypalcowych po każdej kąpieli. Dobrze, jeżeli skarpety są bawełniane i często zmieniane. Gdy jednak dojdzie do zakażenia grzybicą można skutecznie ja wyleczyć za pomocą lasera. Najczęściej potrzebne jest kilka sesji.


Jeżeli borykasz się z jakąkolwiek przypadłością opisaną w artykule serdecznie zapraszam do naszego salonu. Pozbędę się problemu. A jako zwieńczenie walki z problemem - hybryda ? Przecież my kobiety uwielbiamy być piękne!

 

 

A oto efekt jaki uzyskasz po prawidłowo wykonanym zabiegu w Salonie Kosmetycznym w Nowym Targu:

 

Efekt pedicure - Noyw Targ