Dlaczego po zabiegu karboksyterapii występuje obrzęk w okolicach oczu?

Sobota 11 sierpnia 2018 • Kinga Brzyzek

Dlaczego po zabiegu karboksyterapii występuje obrzęk w okolicach oczu?

Spis treści: [ukryj]

Dlaczego tak się dzieje, że po zabiegu karboksyterapii na okolice oczu może wystąpić obrzęk, opuchlizna? Zanim wejdziecie na fora internetowe lepiej skonsultujcie się z salonem, gdzie wykonywaliście zabieg, ponieważ to będzie rzetelna odpowiedź, bądź dopytajcie się o efektach ubocznych przed karboksyterapią. Wiadomo, że na forach wypowiadają się osoby, które są zniesmaczone i niezadowolone, tworzą wtedy spiralę niepokoju - nie czytamy forum!


Chciałam napisać ten artykuł już jakiś czas temu. Mogę podzielić się z własnego doświadczenia dlaczego tak się dzieje, ponieważ karboksyterapią zajmuję się na co dzień już ponad dwa lata.

 

Po zabiegu karboksyterapii obrzęk w okolicach oczu

Świetne efekty uzyskujemy po serii zabiegów karboksyterapii na okolice oczu. Karboksyterapia pomaga nam zniwelować cienie pod oczami, opadającą powiekę i zmarszczki tzw kurze łapki. Czasem może się tak zdarzyć, że po zabiegu karboksyterapii wystąpi opuchlizna lub obrzęk.

Kiedy tak się dzieje? 

Obrzęk, opuchlizna może wystąpić przy jednym oku lub przy obu. Występuje zaraz po zabiegu i po kilku minutach skóra wraca do normalności, są przypadki gdzie możemy zauważyć, że obrzęk wcale nie znika, albo po przebudzeniu się kolejnego dnia rano jest jeszcze większy, co wzbudza w nas niepokój. Jest to oczywiście naturalne. Dzieje się tak ponieważ mechanicznie został przepchany płyn gromadzący się w okolicach oczu a to wywołuje obrzęk. Tym bardziej rano, gdzie po przebudzeniu się, w okolicach oczu gromadzi się limfa, oczy mogą być bardziej spuchnięte. Uczulamy was, że to normalne zjawisko, nie ma powodów do lęku, ale jak najbardziej można to skonsultować. 

 

Jak długo może utrzymywać się obrzęk w okolicach oczu po karboksyterapii?

Opuchlizna, to bardzo dobra oznaka, znaczy to, że skóra i "problem" regeneruje się w prawidłowy sposób. Lekki obrzęk może utrzymywać się do kilku dni, a wokół oczu możecie czuć przemieszczające się bąbelki, pęcherzyki powietrza.

 

Domowe sposoby na obrzęk w okolicach oczu

Dobrym rozwiązaniem będzie okład z zaparzonej czarnej herbaty, lód lub maść z wyciągu z arniki w celu szybkiej regeneracji skóry, chociaż bez tego też się obejdzie w zupełności.

 

Karboksyterapia jest jednym z bezpieczniejszych zabiegów, wykorzystywany jest tylko medyczny, certyfikowany dwutlenek węgla i nic poza tym. Nie u każdego też pojawia się obrzęk, jest to bardzo indywidualne.