Alternatywa dla karboksyterapi. Fotoodmładzanie dynamiczne SSR

Poniedziałek 9 maja 2022 • Kinga Brzyzek

Alternatywa dla karboksyterapi. Fotoodmładzanie dynamiczne SSR

Spis treści: [ukryj]

Fotoodmładzanie dynamiczne SSR zabiegiem dedykowanym wyłącznie na twarz ?

Absolutnie nie! 

Dla kogo fotoodmładzanie dynamiczne?

Zapewne kojarzysz fotoodmładzanie dynamiczne jako zabieg wykorzystujący światło IPL w celu remodelingu struktury skóry. Zabieg, który poprawia gęstość i jędrność skóry, redukuje zmarszczki, bruzdy czy delikatnie rozjaśnia przebarwienia a także wyrównuje koloryt i delikatnie poprawia owal twarzy. Fotoodmładzanie dynamiczne przeznaczone jest dla osób od ok. 30 roku życia, u których działamy profilaktycznie, hamując rozpoczynający się proces starzenia skóry. W przypadku osób starszych, gdzie zmiany starzeniowe widoczne są gołym okiem, pracujemy nad spłyceniem zmarszczek i wygładzeniem skóry.

 

Jak działa fotoodmładzanie SSR ?

Pracując na parametrach dobranych indywidualnie do skóry klienta, prowadzimy do przegrzania tkanek. Wzrost temperatury włókien kolagenowych i elastynowych powoduje ich regenerację oraz zmusza skórę  do produkcji nowych. Dodatkowo poprawa mikrokrążenia wynikająca z nagłej zmiany temperatury pozytywnie wpływa na odżywienie i dotlenienie skóry. 

Uruchamiane przez światło IPL procesy naprawcze wpływają na poprawę struktury skóry nie tylko w obrębie twarzy.

 Wiele osób, a zwłaszcza kobiet boryka się z problemem rozstępów. Jest to defekt kosmetyczny wynikający z mechanicznego uszkodzenia włókien kolagenowych i elastynowych, spowodowanych rozciągnięciem skóry w okresie ciąży,  wskutek nagłego przybrania lub spadku masy ciała, problemów hormonalnych lub chorób metabolicznych, a także na podłożu genetycznym. Główne miejsca gdzie pojawiają się rozstępy to okolica brzucha i boczków, uda i pośladki.

 

Alternatywa dla Karboksyterapii

Zabiegiem powszechnie znanym i przynoszącym rewelacyjne efekty w walce z rozstępami jest  karboksyterapia. Jednak Ci, którzy poddali się choć jednemu zabiegowi, wiedzą, że jest to dosyć bolesna procedura, wiążąca się z wystąpieniem licznych siniaków i mocnym  zaczerwienieniem. Dlatego jeśli Twój próg bólu jest niski, boisz się igły lub z różnych przyczyn nie możesz lub nie chcesz mieć posiniaczonego ciała,  idealną alternatywą będzie fotoodmładzanie dynamiczne SSR.

 

Co odróżnia SSR od karboksyterapii ? 

  • Na pewno odczucia podczas zabiegu - fotoodmładzanie jest bezbolesne i oprócz delikatnego zaczerwienienia obszaru zabiegowego bezpośrednio po wykonaniu naświetlania IPL i lekkiego uczucia ciepła, na skórze nie pozostają żadne inne ślady ,,szpecące” ciało jak np. siniaki.
  • Karboksyterapia jest zabiegiem wykorzystującym medyczny dwutlenek węgla, który wprowadzany jest za pomocą nakłuć, fotoodmładzanie dynamiczne SSR działa na zasadzie światła IPL, wykonujemy dynamiczne ruchy, podczas których docierająca do tkanek wiazka światła powoduje ich podgrzanie.
  • Mechanizm działania obu tych zabiegów również jest nieco inny, jednakże w obu przypadkach efekty redukcji rozstępów po wykonaniu serii zabiegów są bardzo dobre.

 

Podsumowanie

   Podsumowując, jeśli posiadasz rozstępy, bedace dla Ciebie defektem kosmetycznym, powodującym uczucie wstydu, który niejednokrotnie wyklucza Cie z wielu aktywności dnia codziennego, a boisz się igieł, źle znosisz ból lub widok krwi, fotoodmladzanie dynamiczne będzie dla Ciebie świetną alternatywą karboksyterapii. Zabieg ten przynosi równie dobre rezultaty, a jego efekty widoczne są już po pierwszej wizycie.