10 kroków jak pielęgnować twarz w okolicach oczu

Poniedziałek 23 maja 2022 • Kinga Brzyzek

10 kroków jak pielęgnować twarz w okolicach oczu

Okolica oczu to jedna z mniejszych okolic twarzy, jednak bardzo często dotyka ją wiele problemów, przez co zaburza nasz ogólny, dobry wygląd. Wymaga ona specjalnej pielęgnacji, ponieważ skóra wokół oczu jest dużo cieńsza niż ta na reszcie twarzy. Oto kilka wskazówek, które pomogą wam zadbać o tą wrażliwą strefę.

 

1. Zadbaj o to, żeby nie nakładać pod oczy tego samego kremu co na całą twarz. Staraj się wybierać kosmetyki o lżejszej i delikatniejszej konsystencji.

2. Nakładając krem bądź serum nie pocieraj skóry pod oczami! Staraj się lekko wklepać produkt opuszkiem palca, zaczynajac od zewnetrznego kącika, kończąc na wewnętrznym.

3. Jeżeli stosujesz serum nawilżające na bazie kwasu hialuronowego, pamiętaj o używaniu hydrolatu! W przeciwnym razie skóra zamiast zostać nawilżona, stanie się nadmiernie przesuszona.

4. Staraj się używać korektora a nie podkładu. Nie przesadzaj również z jego ilością.

5. Czytaj skład kosmetyków i unikaj tych, które zawierają parafinę i jej pochodne, alkohole, silikony, sztuczne substancje zapachowe.

6. BARDZO ważny jest dokładny demakijaż oka. Używając płynów dwufazowych, staraj się nie rozcierać ich wokół skóry oczu. Mają one bardzo tłustą i ciężką konsystencję. Najlepiej wybrać produkty hipoalergiczne, które nie będą podrażniać oczu, a dobrze je zmywać. Warto pamiętać o tym, żeby proces mycia powtórzyć 2 razy.

7. Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej. Często zdarza się, że nakładamy produkt ochronny na całą twarz, zapominając o okolicy oka.

8. Sen i wypoczynek to naturalne antidotum na piękną skórę pod oczami. Aby uniknąć podkrążonych czy opuchniętych oczu, staraj się dobrze wysypiać.

9. Picie dużej ilości wody, świetnie sprawdza się w nawodnieniu skóry- również tej pod oczami.

10. Aby zminimalizować obrzęk okolicy oka możesz stosować zimne płatki pod oczy( przechowuj opakowanie w lodówce. Świetnie sprawdza się również masaż tej okolicy kostką lodu. Zasada jest taka sama jak przy nakładaniu kremu bądź serum. Od kącika zewnetrznego do kącika wewnętrznego.

 

Jeżeli zmagasz się z problemem źle wyglądającej okolicy oka, warto zgłosić się do profesjonalisty, który pomoże w rozwiązaniu problemu. W naszym salonie najczęściej wybieranym zabiegiem na okolice oka jest użycie retinolu oraz karboksyterapia.