Jakie zabiegi kosmetyczne na worki i cienie pod oczami?

Piątek 17 września 2021 • Kinga Brzyzek

Jakie zabiegi kosmetyczne na worki i cienie pod oczami?

Spis treści: [ukryj]

Z problemem zacienienia dolnej powieki boryka się wiele osób, są to nie tylko kobiety w dojrzałym wieku, ale również mężczyźni i osoby młode. Defekt ten sprawia, że twarz wygląda na starszą niż w rzeczywistości jest i bardziej zmęczoną.

 

Czym są i dlaczego powstają cienie pod oczami?

Cienie pod oczami to prześwitujące naczynia krwionośne. Skóra w tym miejscu jest o wiele cieńsza i delikatniejsza w porównaniu do innych obszarów twarzy oraz posiada dużo mniej tkanki podskórnej, dlatego zacienienia są bardziej widoczne. Oprócz postępującego procesu starzenia się organizmu, powstawaniu cieniów pod oczami towarzyszy stres i zmęczenie, brak wystarczającej ilości snu, nieprawidłowa pielęgnacja domowa, dym papierosowy, odwodnienie skóry oraz duża utrata masy ciała.

 

W naszym salonie oferujemy dwie metody walki z zacienionymi powiekami. Mezoterapia igłowa lub karboksyterapia będą najlepszym wyborem jeśli zależy Ci na widocznej poprawie kondycji skóry w okolicy oka.

 

Mezoterapia igłowa

polega na podaniu poprzez śródskórną iniekcję związków aktywnych, zazwyczaj jest to koktajl zawierający kilka substancji, które nawilżą skórę oraz dodatkowo ją napną i rozjaśnią. Same nakłucia uruchomią procesy naprawcze skóry, dzięki którym poprawi się jej kondycja, struktura oraz elastyczność. 

 

Karboksyterapia

natomiast, polega na wprowadzeniu poprzez nakłucie powieki dolnej i górnej dwutlenku węgla. Medyczny CO2 powoduje natychmiastowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, które prowadzi do zwiększenia przepływu krwi i tlenu przez tkanki. Kontrolowany stan zapalny, tak jak w przypadku mezoterapii, również prowadzi do uruchomienia procesów naprawczych i poprawy jędrności skóry. Karboksyterapia nie tylko wpływa na poprawę krążenia, dotlenienie i uelastycznienie skóry, ale także ma rewelacyjny wpływ na poprawę drenażu limfatycznego, dzięki czemu zmniejsza cienie pod oczami, ale także niweluje tak zwane „worki”.

 

W przypadku ciężkich przypadków najlepsze rezultaty przyniesie terapia łączona. Połączenie mezoterapii igłowej z karboksyterapią, wykonywane naprzemiennie podczas osobnych zabiegów, da najlepsze i najszybciej widoczne efekty. Uzupełniające się wzajemnie zabiegi, dostarczą skórze wszystkich niezbędnych do regeneracji bodźców.