Karboksyterapia, dlaczego ja jako specjalistka uwielbiam ten zabieg ?

Poniedziałek 8 maja 2023 • Martyna Reśczak

Karboksyterapia, dlaczego ja jako specjalistka uwielbiam ten zabieg ?

Spis treści: [ukryj]

Karboksyterapia to doskonała metoda terapii dwutlenkiem węgla, która korzystnie oddziałuje na cały organizm. Jest to obecnie najskuteczniejsza metoda redukująca cellulit i rozstępy oraz usprawniająca krążenie i opóźniająca proces starzenia.

Zabieg w zależności od efektów jakie chcemy uzyskać, polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji kontrolowanych dawek medycznego dwutlenku węgla. Jest to zabieg szybki i skuteczny a przy tym bezbolesny, na którego efekty nie trzeba długo czekać.

 

Zastosowanie karboksyterapii

Karboksyterapia posiada szerokie spektrum zastosowań, a liczne badania potwierdzają jej skuteczność w wielu obszarach. Iniekcyjne podanie medycznego dwutlenku węgla prowadzi do rozszerzenia naczyń, zwiększeniu przepływu krwi i wzrostu stężenia tlenu co w konsekwencji prowadzi do powstania nowych naczyń krwionośnych, intensywnym dotlenieniu obszaru zabiegowego, dostarczeniu substancji odżywczych i usunięciu produktów przemiany materii. Dzięki zabiegowi wywołujemy kontrolowany stan zapalny co w efekcie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, przez co obserwujemy wygładzenie i ujędrnienie skóry oraz redukcje cieni pod oczami.

Dwutlenek węgla podczas zabiegu przekształca się w kwas węglowy, który uszkadza błony komórek tłuszczowych prowadząc do zjawiska lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Dzięki karboksyterapii zwiększamy również drenaż limfatyczny co pozwala nam skutecznie wspomagać walkę z cellulitem, niwelować worki pod oczami i redukować obrzęki.

 

Wskazania do zabiegu karboksyterapii

Wskazania do zabiegu karboksyterapii to cellulit, rozstępy, lokalny nadmiar tłuszczu, zwiotczenia skóry ramion, brzucha, nóg, podwójny podbródek, worki oraz cienie pod oczami, utrata elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu, nieestetyczne blizny a także działa leczniczo przy łuszczycy, łysieniu, lokalnych zaburzeniach krążenia, słabych i wypadających włosach.

Ważna jest systematyczność i regularność zabiegów, tylko dzięki wykonaniu odpowiedniej serii zabiegów z ustaloną indywidualnie częstotliwością jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzone rezultaty.

 

Efekty po zabiegu karboksyterapii

Spektakularne efekty uzyskujemy w terapiach łączonych, kiedy łączymy zabiegi karboksyterapii z innymi metodami jak endermologia czy mezoterapiamikroigłowa. W zależności od indywidualnego problemu, nasi specjaliści pomogą Ci dobrać zabieg odpowiedni dla Ciebie.

Zabieg nie jest bolesny, możliwe jest odczuwanie niewielkiego dyskomfortu, jednak jest to kwestia indywidualna w zależności od  wrażliwości organizmu.

 

Jaki okres rekonwalescencji po zabiegu karboksyterapii?

Zdumiewający jest fakt, że zaraz po zabiegu możliwy jest powrót do normalnych czynności życiowych, ponieważ nie jest wymagany okres rekonwalescencji. Osoby, które decydują się na serię zabiegów są w pełni zadowolone z uzyskach efektów.

 

Zawsze przed zabiegiem przeprowadzamy szczegółowy wywiad by mieć pewność, co do skuteczności zabiegu. Jeśli zastanawiasz się czy karboksyterapia jest właśnie dla Ciebie zapraszam na darmową konsultację podczas której wykonamy dokładną analizę Twojej skóry i dobierzemy zabiegi indywidualnie dla Twoich potrzeb.