Czym różni się pedicure podologiczny od kosmetycznego

Poniedziałek 6 lutego 2017 • Kinga Brzyzek

Czym różni się pedicure podologiczny od kosmetycznego

Dzisiaj dłonie pełnią rolę wizytówki każdej kobiety. Co innego możemy powiedzieć o stopach - dbamy o nie tylko latem, kiedy zakładamy odkryte obuwie. Zimą natomiast zakładamy skarpetki, choć nie zwalnia to nikogo z całkowitej pielęgnacji stóp. Nie mówię teraz o malowaniu paznokci, ale o braku całkowitej higieny. 

Klientki borykają się z róznymi problemami stóp. Pojawiają się odciski, stany grzybicze, wrastające paznokcie, stopa cukrzycowa. Oprócz pedicure pomyślcie również o odpowiednim obuwiu. Pedicure polecam wykonywać co 2-3 tygodnie kompleksowo domowym sposobem bądź udać się do Salonu Kosmetycznego. 

nails-2020461_960_720

Jaka jest różnica między pedicurem domowym, a w Salonie Kosmetycznym?
Pedicure w gabinecie wykonany jest za pomocą profesjonalnego urządzenia i dobrych kosmetyków. W domu niekoniecznie. Frezarkę najczęściej zastępuje pumeks.

 

Rodzaje pedicure:

  • pedicure kosmetyczny – polega na usunięciu zrogowaceń, oraz skróceniu i opracowaniu paznokci i skórek. Najczęściej zabieg ten jest przeprowadzony w salonie kosmetycznym
  • pedicure leczniczy/ podologiczny – przeprowadza się go w specjalistycznych gabinetach podologicznych. Często konieczne jest usunięcie głębokich odcisków, leczenie wrastających paznokci, leczenie grzybicy

 

Jak widzimy, właściwa pielęgnacja stóp jest istotna i bardzo ważna nie tylko dla własnej urody, ale dla samopoczucia.

feet-830503_960_720