Walka z cieniami pod oczami - karboksyterapia i mezoterapia igłowa w Nowym Targu

Piątek 1 czerwca 2018 • Kinga Brzyzek

Największą zmorą klientów są cienie i worki po oczami. Twarz wydaje się zmęczona i dużo starsza. Zazwyczaj cienie pod oczami starasz się maskować podkładem, korektorami, jednak nie zawsze jest na to czas. Cienie pod oczami najczęściej tworzą się przez niewysypianie i zmęczenie organizmu, picie nadmiernie kofeiny, palenie papierosów - to też największa zmora.

Jednak znamy dwie skuteczne metody na pozbycie się sińców i cieni w okolicy oczu - karboksyterapia i mezoterapia igłowa.
Karboksyterapia zabieg pod oczy daje nam nawet do 90 % skuteczności. Pod skórę przez iniekcję dostarczamy medyczny dwutlenek węgla, dzięki nim dotleniamy komórki, zwiększa się dopływ krwi, poprawia krążenie, skóra jest zregenerowana, odżywiona i widocznie odmłodzona. Efekty widoczne są po 5-6 zabiegach. Podczas zabiegu karboksyterapii może wystąpić uczucie rozpierania i lekkiego nacisku na gałkę oka, które trwa dosłownie 2 minutki. Dzieje się tak, ponieważ gaz rozprzestrzenia się pod skórą i dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Mimo tego zabieg nie jest bolesny i w 100% bezpieczny. Mezoterapia igłowa pod oczy to druga alternatywa redukcji cieni pod oczami. Jest zabiegiem bardzo popularnym, bo oprócz redukcji niechcianych zasinień znacznie odmładza i poprawia kondycję skóry. Preparaty są indywidualnie dobierane do potrzeby i rodzaju skóry - wstrzykuje się za pomocą cieniutkich igiełek. Tak samo sytuacja przy karboksyterapii, tak samo przy mezoterapii potrzebna jest ilość ok 5-6 zabiegów do uzyskania wymarzonego efektu.
Jak najbardziej można też łączyć oba zabiegi naprzemiennie. Dzięki temu rozwiązaniu możemy całkowicie się pozbyć lub zminimalizować cienie pod oczami.