Jak działa depilacja laserowa

Poniedziałek 15 lutego 2021 • Kinga Brzyzek

Jak działa depilacja laserowa

Spis treści: [ukryj]

W tym artykule, po krótce opowiem na czym polega mechanizm działania depilacji laserowej i jak wygląda przebieg zabiegu.

 
Aby depilacja była skuteczna, na 3-4 dni przed zabiegiem należy zgolić włosy, by ich odrostw dniu zabiegu nie był większy niż 3mm.


Jak wygląda zabieg krok po kroku ?


Po wykluczeniu przeciwwskazań, na odpowiednio przygotowany obszar zabiegowy nakładamy żel, który utrzymuje niską temperaturę samochłodzącej się głowicy. Nieodłącznym elementem zabiegu jest założenie okularów chroniących zarówno klientkę jak i osobę wykonującą zabieg przed szkodliwym działaniem światła IPL na narządy wzroku. Po indywidualnie dobranych parametrach, które określamy na podstawie koloru i grubości włosa przystępujemy do wykonania zabiegu depilacji laserowej.


Jak światło IPL działa na włos ?


Emitowana przez urządzenie SHR wiązka światła wzbogacana o fale radiowe, przepływa przez włos, trafia do jego cebulki i podgrzewa korzeń włosa, co w konsekwencji prowadzi do uszkodzenia brodawki. Działanie to powoduje zahamowanie wzrostu, wynikiem czego po upływie 10-14 dni tak osłabiony włos obumiera i wypada. Fotoepilacja upośledza funkcje mieszka włosowego, który staje się niezdolny do produkcji nowych włosów.

 

Dlaczego do uzyskania zadowalającego efektu potrzeba aż 9 zabiegów, a przerwa pomiędzy nimi musi wynosić kilka tygodni?


Aby zabieg był skuteczny SHR musi dotrzeć do włosków będących w aktywnej fazie wzrostu. Niestety cześć włosków w danej chwili znajduje się w fazie spoczynku, a co za tym idzie jest odporna na fotoepilację, dlatego tez aby trafić na wszystkie fazy wzrostu, musimy kilkakrotnie powtórzyć zabieg. Należy pamiętać ze tempo wzrostu włosa zależne jest od partii ciała.

 
Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Efekt depilacji laserowej w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji klientów. U większości osób kobiet/mężczyzn można się pozbyć raz na zawsze owłosienia, ale jednak naturalna zdolność do regeneracji sprawia, że po upływie paru miesięcy albo nawet roku mogą pojedyncze włoski odrosnąć.

 

Czy depilacja laserowa boli ?


Jest to najczęściej padające pytanie bezpośrednio przed zabiegiem. Odpowiedź brzmi- nie. Fotoepilacja w naszym salonie jest całkowicie bezbolesna. Głowica urządzenia w trakcie zabiegu jest bez przerwy chłodzona, a nałożony na skórę żel potęguje uczucie chłodu. Podczas depilacji delikatnych partii ciała jak bikini, może być odczuwalne lekkie ciepło, ze względu na rodzaj włosa, który zazwyczaj w tych okolicach jest ciemny, gruby i gęsto skupiony.