Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Niedziela 29 marca 2020 • by Kinga Brzyzek

Spis treści:

Depilacja laserowa zyskała dużą popularność wśród klientów, ponieważ każdy marzy o gładkiej i pięknej skórze nie tylko na okazję ale i na co dzień. Zabieg depilacji laserowej charakteryzuje się też oczywiście trwałością. Dlaczego ten wpis pojawił się na naszej stronie? Właśnie dlatego, żeby wyjaśnić jak to z tą trwałością i efektem. Nie każdy wie, najczęściej czytamy różne artykuły, słuchamy wypowiedzi różnych ludzi, którzy tak naprawdę nie mają doświadczenia w tym kierunku. Nawet od kilku osób z branży słyszymy zaskoczenie, że po jakimś czasie kilka włosków może odrosnąć.....!

 

 

To jak to jest? Depilacja laserowa trwała czy nie trwała?!

Pierwsze efekty po depilacji laserowej widoczne są już po 1-2 tygodniach po wykonanym zabiegu, ponieważ taki okres potrzebują włosy aby wypaść z wewnętrznej warstwy skóry. Po dwóch tygodniach skóra jest już idealnie gładka.

Jednak po kilku tygodniach włoski znowu zaczynają odrastać! Tutaj przestroga do osób, które były raz na zabiegu, cieszyły się efektem, a po kilku tygodniach czuły zażenowanie. Jeden zabieg nie daje nam efektu na przyszłość, oprócz tego, że pozbędziemy się ok 70 % włosków, to reszta nadal będzie wyrastać. O tym przeczytaj dalej.

 

88151747_2432605723719331_7976852062312857600_n

 

 

Aby efekt gładkiej i idealnej skóry utrzymywał się przez dłuższy czas konieczne jest przeprowadzenie całej serii depilacji laserowej.

Pamiętaj! Że efekt zależy w dużej mierze od koloru włosków.

Dlaczego?

Wiązka światła emitowanego przez urządzenie wyłapuje wyraźny pigment, dlatego szybciej pozbyć się mocnych i czarnych włosów, niż jasnych i cienkich – ale z tymi też damy sobie radę, być może będą potrzebować większej ilości zabiegów.

 

 

Na jak długo możesz spodziewać się efektu depilacji laserowej?

Jeżeli jesteś nastawiona na zabiegi depilacji laserowej, to od razu zaznaczam, że najlepszym rozwiązaniem są pakiety. Najlepiej wykonać ok 8 – 9 zabiegów. Średnio u większości osób potrzebna jest ilość 6-8 zabiegów, ale mimo tego warto wykonać kolejne powtórzenie dla pewności, że jest wszystko w porządku. Pakiety są znacznie korzystniejsze od zabiegów wykonywanych pojedynczo.

Dobrze, a co jeżeli cała seria została wykonana. Kiedy mogę się spodziewać, że jakiś włosek odrośnie? Czy w ogóle odrośnie? Na jak długo wystarczy depilacja laserowa?

Efekt depilacji laserowej w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji klientów. U większości osób kobiet/mężczyzn można się pozbyć raz na zawsze owłosienia, ale jednak naturalna zdolność do regeneracji sprawia, że po upływie paru miesięcy albo nawet roku mogą pojedyncze włoski odrosnąć.

 

 

Co może być efektem, że pojedyncze włoski po dłuższym czasie mogą odrosnąć?

Na pewno jednym z przyczyn mogą być zmiany hormonalne po ciążach, chorobie, menopauzie czy po okresie dojrzewania.

 

Co polecam w takim wypadku?

Każdej osobie, która jest nastawiona na trwałą depilację laserową, osobą, które wykonały serię – raz na pół roku / raz na rok zalecam wykonać pojedynczy zabieg przypominający, by „dostrzelić” włoski, które mają zamiar wyrosnąć w najbliższym czasie. 

Pod takim warunkiem efekt pięknej i gładkiej skóry utrzyma się na zawsze.