Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Niedziela 29 marca 2020 • Kinga Brzyzek

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Spis treści: [ukryj]

 

Depilacja laserowa zyskała dużą popularność wśród klientów, ponieważ każdy marzy o gładkiej i pięknej skórze nie tylko na okazję ale i na co dzień. Zabieg depilacji laserowej charakteryzuje się też oczywiście trwałością. Dlaczego ten wpis pojawił się na naszej stronie? Właśnie dlatego, żeby wyjaśnić jak to z tą trwałością i efektem. Nie każdy wie, najczęściej czytamy różne artykuły, słuchamy wypowiedzi różnych ludzi, którzy tak naprawdę nie mają doświadczenia w tym kierunku. Nawet od kilku osób z branży słyszymy zaskoczenie, że po jakimś czasie kilka włosków może odrosnąć.

  

Pierwsze efekty depilacji laserowej SHR

Pierwsze efekty po depilacji laserowej widoczne są już po 1-2 tygodniach po wykonanym zabiegu, ponieważ taki okres potrzebują włosy aby wypaść z wewnętrznej warstwy skóry. Po dwóch tygodniach skóra jest już idealnie gładka.

Jednak po kilku tygodniach włoski znowu zaczynają odrastać. Tutaj informacja do osób, które były raz na zabiegu, cieszyły się efektem, a po kilku tygodniach czuły zażenowanie.

Jeden zabieg nie daje nam efektu na przyszłość, oprócz tego, że pozbędziemy się ok 70 % włosków, to reszta nadal będzie wyrastać. Dlaczego? O tym przeczytaj dalej..

 

Depilacja laserowa shr - jak dlugo utrzymuje sie efekt

 

Efekt na dłużej?

Aby efekt gładkiej i idealnej skóry utrzymywał się przez dłuższy czas konieczne jest przeprowadzenie całej serii depilacji laserowej.

Pamiętaj również, że efekt zależy w dużej mierze od koloru włosków. Dlaczego? Wiązka światła emitowanego przez urządzenie wyłapuje wyraźny pigment, dlatego szybciej pozbyć się mocnych i czarnych włosów, niż jasnych i cienkich – ale z tymi też damy sobie radę, być może będą potrzebować większej ilości zabiegów.

  

Ile potrzeba zabiegów depilacji laserowej aby pozbyć się włosków na stałe?

Jeżeli jesteś nastawiona na zabiegi depilacji laserowej SHR, to od razu zaznaczam, że najlepszym rozwiązaniem są pakiety. Najlepiej wykonać ok 8 – 9 zabiegów. Średnio u większości osób potrzebna jest ilość 6 - 8 zabiegów, ale mimo tego warto wykonać kolejne powtórzenie dla pewności, że włosy nie odrosną.

 

Na jak długo wystarczy depilacja laserowa?

Efekt depilacji laserowej w dużej mierze zależy od indywidualnych predyspozycji klientów. U większości osób kobiet czy mężczyzn można się pozbyć raz na zawsze owłosienia, ale jednak naturalna zdolność do regeneracji sprawia, że po upływie paru miesięcy albo nawet roku mogą pojedyncze włoski odrosnąć.

 

Co może być efektem, że pojedyncze włoski po dłuższym czasie mogą odrosnąć?

Na pewno jednym z przyczyn mogą być zmiany hormonalne po ciążach, chorobie, menopauzie czy po okresie dojrzewania.

 

Rozwiązanie na pojedyńcze włoski.

Każdej osobie, która jest nastawiona na trwałą depilację laserową lub które wykonały serię – raz na pół roku / raz na rok zalecam wykonać pojedynczy zabieg przypominający, by „dostrzelić” włoski, które mają zamiar wyrosnąć w najbliższym czasie. 

 

Pod takim warunkiem efekt pięknej i gładkiej skóry utrzyma się praktycznie na zawsze.