Depilacja pach. Jaką metodę depilacji najlepiej wybrać?

Piątek 14 sierpnia 2020 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Depilacja pach: wosk, maszynka czy jednak laser?
 
Bez względu na porę roku pachy to obowiązkowy punkt w pielęgnacji naszego ciała nie tylko ze względu na estetyczny wygląd, ale przede wszystkim na higienę. Depilacja pach jest to zabieg wykonywany głownie przez kobiety, ale również przez coraz większą liczbę mężczyzn. Nie da się ukryć, że jest to dość uciążliwa czynność, ze względu na jej regularne wykonywanie. Częsta depilacja pach wiąże się z podrażnieniami ponieważ skóra w tym miejscu jest bardzo wrażliwa. Warto zastanowić się jaki sposób pozbyć się owłosienia w tej okolicy tak, żeby sobie nie zaszkodzić.
 
Czy istnieje metoda depilacji pach, która pozwoli na uniknięcie podrażnień? 
 

Depilacja laserowa pach Nowy Targ

 
Najczęściej wykonywany zabieg kosmetyczny
 
Depilacja jest to nic innego jak zabieg kosmetyczny polegający na usunięciu zbędnego owłosienia ciała.
Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje depilacji: 
 
Depilacja czasowa, czyli najpopularniejszy rodzaj usuwania zbędnego owłosienia. Polega na usunięciu włosków, które z czasem odrastają. Do tej metody zaliczamy stosowanie kremów do depilacji dostępnych w drogeriach, wosk i wykorzystywanie maszynek do golenia oraz elektrycznych depilatorów.
 
Bez wątpienia najpopularniejszą metodą depilacji pach jest golenie ich jednorazową maszynką. Jest to jedna z tańszych, prostszych i szybszych metod usunięcia owłosienia. Sporym powodzeniem cieszy się również depilacja pach woskiem. Zaletą tej metody jest przede wszystkim stosunkowo trwałe usunięcie owłosienia w przeciwieństwie do golenia maszynką, gdzie włoski odrastają już kolejnego dnia. Metoda ta jest jednak dość bolesna. Ponadto, skóra po zabiegu może być zaczerwieniona i bardziej wrażliwa podobnie jak po goleniu. Równie często wybieraną metodą a zarazem bezbolesnym sposobem na pozbycie się niechcianego owłosienia jest depilacja pach kremem. W tym przypadku podrażnienia pojawiają się stosunkowo rzadko jednak włosy odrastają równie szybko jak po goleniu maszynką jednorazową.  
 
Drugim sposobem depilacji, zdecydowanie przeze mnie najbardziej polecanym jest depilacja permanentna, która ma na celu trwałe usunięcie włosów. Przy tej metodzie włosy najczęściej nie odrastają, a jeśli się po pewnym czasie pojawią są pojedyncze, bardzo cienkie i jasne. W takiej sytuacji wykonuje się pojedynczy zabieg przypominający w celu pozbycia się niechcianego owłosienia. Zabiegi depilacji permanentnej wykonuje się w salonach kosmetycznych i zalicza się do nich depilację laserową. Zdecydowanie jest to najbardziej skuteczna depilacja pach. Dzięki depilacji laserowej można cieszyć się gładką skórą przez bardzo długi czas. 
 
 
W naszym salonie do laserowego usuwania owłosienia stosujemy metodę SHR, która polega na trwałym zniszczeniu cebulek włosa oraz ich naczyń krwionośnych za pomocą intensywnych impulsów termicznych wydobywających się z głowicy zabiegowej sterowanej przez Kosmetologa podczas zabiegu. Nasz sprzęt różni się od innych dostępnych urządzeń na rynku. Innowacyjność metody SHR polega na wyeliminowaniu dyskomfortu bólowego i ryzyka poparzeń. Przed zabiegiem nie ma potrzeby stosowania maści znieczulających jak w innych przypadkach. Chcąc skorzystać z zabiegu należy na wybranej partii ciała zachować minimalny odrost włosa o długości od 1 do maksymalnie 3 milimetrów. Zabiegi należy wykonywać powtarzając je wg indywidualnego doboru i zaleceń Kosmetologa.