Depilacja laserowa a miesiączka

Środa 29 kwietnia 2020 • Kinga Brzyzek

Depilacja laserowa a miesiączka

Spis treści: [ukryj]

 

Większość kobiet miesiączkę przechodzi boleśnie, często towarzyszy dyskomfort fizyczny, ale i psychiczny, najchętniej chcą się zamknąć w domu i z niego nie wychodzić. Jest też część kobiet, którym miesiączka w niczym nie przeszkadza.

 

Czy podczas miesiączki można wykonać depilację laserową w Nowym Targu?

Miesiączka nie stanowi żadnego przeciwskazania do wykonania zabiegu depilacji laserowej, a przeprowadzenie zabiegu w trakcie miesiączkowania jest sprawą indywidualną. 


Czy miesiączka wpływa na komfort podczas depilacji laserowej?

Wykonanie depilacji laserowej zależy od tego jaki próg bólowy posiadasz. Sam zabieg jest bezbolesny, ale miesiączka wiąże się ze zwiększoną wrażliwością na dotyk i zwiększony ból. Mimo, że podczas innych dni sam zabieg jest bezbolesny, to podczas krwawienia zabieg może być delikatnie nieprzyjemny.

 

Dlaczego podczas miesiączki odczucie bólu jest bardziej zwiększone?

Poziom estrogenów w ciele kobiety podczas pierwszych dni miesiączki znacznie spada, dlatego skóra jest sucha, a co za tym idzie - staje się bardziej podatna na podrażnienia i poparzenia. Należy pamiętać, by w trakcie zabiegów depilacji laserowej (zaraz po wykonanym zabiegu) pielęgnować naskórek preparatami na bazie aloesu. Wtedy prawdopodobnie takie podrażnienia nie wystąpią.

Jeżeli bardzo źle przeżywasz miesiączkę, powinnaś planować kolejne terminy zabiegów depilacji laserowej zgodnie z cyklem (najlepiej w jego połowie)

Odczucia zabiegu podczas miesiączki są kwestią bardzo indywidualną, ale jeżeli zdecydujesz się „w tych dniach” na depilację laserową bikini, to najlepiej:

  • zabezpiecz się tamponem – będzie to najlepsze rozwiązanie.
  • Pamiętaj również o prawidłowej higienie przed i podczas zabiegu.

 

Czy powinnam zmienić termin wizyty?

Depilacja laserowa podczas miesiączki, a zwłaszcza pierwszych dni może okazać się delikatnie nieprzyjemna, ze względu na odczucie podczas zabiegu jak odczuwanie poczucia dyskomfortu, które może Ci towarzyszyć.

Jeżeli nie masz obfitych i bolesnych miesiączek, możesz spokojnie poddać się zabiegowi depilacji laserowej.