Czy karboksyterapia boli?

Czwartek 2 sierpnia 2018 • Kinga Brzyzek

Czy karboksyterapia boli?

Czy zabiegi karboksyterapii są bolesne? Każdy klient wybierając się na zabieg w salonie w Nowym Targu zadaje to pytanie, dlatego postanowiłam napisać o tym na blogu. Zacznijmy od tego, że zabiegi karboksyterapii mają bardzo niską liczbę przeciwskazań na tle innych zabiegów kosmetycznych. Karboksyterapia wykonywana jest najczęsciej na twarz, cienie pod oczami, rozstępy i cellulit. 

Gaz, który wprowadzany jest podskórnie - dla naszego organizmu jest całkowicie bezpieczny. Mowa tutaj o dwutlenku węgla.  Chociaż gaz gazowi nierówny, pamiętajcie - jeżeli wybieracie się na zabieg, nie szukajcie, w którym miejscu jest on tańszy, tylko czy dwutlenek węgla posiada certyfikat medyczny. Tak samo sam sprzęt, musi posiadać certyfikat medyczny.

Wracając do pytania, czy karboksyterapia boli? Nie można powiedzieć, że to jest ból, oczywiście nie są to też jakieś tortury, da się wytrzymać :) Tutaj zależy też od progu bólu. Według naszych klientów najgorsze są dwa pierwsze wkłucia, pózniej dwutlenek węgla działa niczym znieczulenie i dalsze etapy zabiegowe są mało bolesne. Czy karboksyterapia boli? To też zależy od miejsca wkłucia, od metody jaką jest wykonywana i sprzęt, który ma podgrzewany gaz.

Zachęcamy do zapoznania się z opiniami naszych klientów