3 sposoby na pozbycie się przebarwień

Sobota 17 października 2020 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Za oknem jesień, a lato to już tylko wspomnienie...
 
Czy aby na pewno?
 
Czy słońce nie zostawiło "pamiątki" w postaci przebarwienia?
 
Jeśli tak, to mam dla Ciebie trzy sposoby na pozbycie się przebarwień!
 
 
Najpierw przypomnijmy sobie, co może być przyczyną wystąpienia przebarwień:
-Stosowanie substancji fotouczulajacych. O tym pisała Kasia: Substancje fotouczulające, czyli na co uważać i czego unikać latem
 
 
-Brak ochrony przeciwsłonecznej. Temat ten pogłębia Ola: Lubisz się opalać? Sprawdź, czy wiesz już wszystko o ochronie przeciwsłonecznej
 
 
- Zmiany hormonalne które zachodzą w trakcie m.in.: ciąży, menopauzy, niewłaściwej pracy tarczycy i nadnerczy.
 
 
 
Propozycje zabiegów:
 

Zabieg 1

 
X-Peel 63%
34%glicolic, 10% citric, 10% lactic, 5% kojic, 2% salicylic, 2% hexylresorcinol
To kombinacja kwasów wykazujących właściwości wybielające i rozjaśniające. Oprócz walki z przebarwieniami mamy również efekt odnowy skóry. Dzieki temu dodatkowo zmarszczki zostają spłycone a skóra uzyskuje gładszą strukturę. Zaleca się kurację 5–8 zabiegów początkowo co 10–14 dni, eksfoliacje zaawansowane co 21–30 dni.
 

Zabieg 2

 
Mezoterapia mikroigłowa dermapen + ampułka z witaminą C
To technika polegająca na pulsacji igieł, które powodują mikronakłucia skóry. Oprócz pobudzenia skóry do odnowy w postaci mikronakłuć wprowadzane są również substancje aktywne. W przypadku problemu z przebarwieniami używamy ampułki z 20% witaminą C. Skóra odzyskuje naturalny blask i równomierny koloryt. Dodatkowo jej struktura się zagęszcza, a zmarszczki są spłycone. Zabiegi najlepiej jest wykonywać w odstępie 2 tygodni. Seria składa się z 5 zabiegów.
 

Zabieg 3

 
Laserowe usuwanie przebarwień
Działanie Lasera SHR wraz z Falą Radiową na miejsca zmienione barwnikowo. Pod wpływem nagrzania komórki przebarwienia ulegają zniszczeniu. Zmiana poddana naświetlaniu łagodnie złuszcza się i zanika w przeciągu 7-10 dni po terapii. Zalecane jest wykonanie około dwóch zabiegów w przypadku pojedynczych zmian. Jeśli problem dotyczy całej twarzy 5-6 naświetleń. Odstęp między zabiegami 3-4 tygodni.
 
W walce z przebarwieniami mamy wiele możliwości. Kluczowym elementem kuracji wyrównującej koloryt skóry jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Powyżej wymienione zabiegi, systematyczność oraz odpowiednia pielęgnacja dadzą wspaniałe efekty!