Zabiegi kosmetyczne w salonie a pielęgnacja domowa cery

Środa 17 marca 2021 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Fakt, że kobiety marzą o pięknej i zadbanej cerze nie podlega żadnej wątpliwości. Niestety nie da się ukryć, że nie każda z nas została obdarzona przez naturę gładką i nienaganną skórą. By cera była promienna i nieskazitelna musimy dopomóc naturze. Wielu z nas z profesjonalnych zabiegów w salonie kosmetycznym korzysta regularnie. Spora część jednak odwiedza kosmetologa dopiero w sytuacji, gdy problemy z cerą wymykają się spod kontroli, bądź kiedy to stosowane na co dzień kosmetyki z drogerii nie przynoszą oczekiwanych efektów.

 

158963690_884491679055995_3193868206944923704_n

Kolejna zaś część klientek w gabinecie kosmetycznym pojawia się chcąc uzyskać szybki efekt odżywienia i wygładzenia skóry szykując się na tak zwane "wielkie wyjście". Jakby na to nie patrzeć, każdy powód by skorzystać z zabiegów kosmetycznych jest dobrym krokiem w kierunku by prawidłowo i przede wszystkim profesjonalnie zadbać o swoją cerę i kondycję skóry. Co jednak z chwilą gdy wracamy do domu po zabiegu?Z gabinetu kosmetycznego do domowej łazienki

Jednorazowa wizyta w gabinecie kosmetycznym z pewnością poprawi kondycję Twojej cery i przede wszystkim poprawi Twoje samopoczucie. W wielu przypadkach na przykład przy cerze trądzikowej, naczyniowej czy z przebarwieniami nie przyniesie jednak od razu oczekiwanych efektów. Najlepiej skorzystać w takiej sytuacji z indywidualnie dobranych terapii łączonych by osiągnąć zamierzony cel. Warto zaznaczyć, że zabieg kosmetyczny w gabinecie powinien stanowić integralną całość z indywidualnie dopasowaną pielęgnacją domową. Jednorazowa kuracja nie jest w stanie przynieść długotrwałych efektów. Musimy być świadomi, że w dużym stopniu kondycja naszej cery zależy od systematyczności oraz codziennych nawyków pielęgnacyjnych które dokonujemy sami w domu. Dlatego chciałabym tutaj zaznaczyć jak ważnym punktem pielęgnacji naszej cery jest indywidualnie dopasowana przez kosmetologa tuż po zabiegu w salonie pielęgnacja domowa.


Pielęgnacja domowa cery jest naprawdę tak ważna?

Bez wątpienia każda skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji domowej. Nie ma kosmetyków, które działają na wszystkich i na wszystko, szczególnie po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych. Tuż po wykonanym zabiegu pielęgnacyjnym w salonie kosmetycznym, kosmetolog powinien indywidualnie dobrać preparaty kosmetyczne na miarę Twoich potrzeb. Kosmetyki powinny być dobrane do danego problemu skórnego. Powinny też podtrzymywać rezultaty uzyskane podczas zabiegu gabinetowego. Warto zaznaczyć, że jednak w dalszym ciągu nie każdy salon przyjmuje jako standard swojej obsługi klienta dopasowanie odpowiedniej pielęgnacji domowej jako kontynuacji kuracji.

Polecając produkty do domu trzeba mieć pewność, że będą one wspierać efekty wykonanego zabiegu i będą bezpieczne na klienta. W naszym salonie stawiamy jednak dobro klienta i zadowolenie na pierwszym miejscu. Po każdej pierwszej wizycie w naszych gabinetach otrzymasz receptę piękna, w której znajdziesz wszystkie wskazówki jak zadbać prawidłowo i swoją cerę i jak zwalczyć problem z którym się borykasz.


Nauczymy Cię właściwej pielęgnacji, higieny i systematyczności, pamiętając przede wszystkim o tym, że dobrze dopasowana pielęgnacja domowa ma ogromny wpływ na końcowy efekt zabiegów, które wykonujemy a źle dobrana może nawet przynieść efekt odwrotny. Pamiętaj, że zabieg kosmetyczny w gabinecie to pewnego rodzaju fundament codziennej pielęgnacji, a zabiegi domowe, to bardzo ważne elementy tej konstrukcji.