TOP 3 zabiegi, które pokocha skóra kobiety 30+

Czwartek 3 lutego 2022 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

30 lat minęło, jak jeden dzień...

30stka tuż, tuż? A może już jesteś po 30stce? To zdecydowanie czas w życiu kobiety, w którym wyjątkowo zacznamy zastanawiać się nad pielęgnacją skóry i doborem odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. W tym wieku skóra z reguły nadal jest w dobrej kondycji nie mniej jednak uważnie spoglądając w lustro zaczynamy zauważać już pierwsze symptomy upływającego czasu.

Kiedy właściwie rozpoczyna się proces starzenia się skóry?

Otóż warto zaznaczyć, że już po 25 roku życia produkcja kolagenu i elastyny zaczyna spowalniać. Jest to idealny czas alby wprowadzić już pielęgnację anti-aging, która będzie miała na celu działać opóźniająco na pierwsze efekty starzenia się skóry.

Na jakiś składnikach aktywnych oprzeć swoją pielęgnację w tym czasie?

Warto zaznaczyć, że po 25 roku życia dobrze jest stosować kosmetyki na bazie kwasu hialuronowego. Przez właściwości głęboko nawilżające wspiera on regenerację skóry. Warto do pielęgnacji domowej wprowadzić równiez produkty z witaminą C. Ma ona działanie rozświetlające, wyrównujace koloryt przez co skóra wygląda zdrowo. Badania donoszą, że pielęgnacja oparta na kwasie hialuronowym i witaminie C skutecznie wspomaga produkcję kolagenu. A na tym w tym czasie zależy nam najbardziej. Niezależnie od pory roku zadbaj również o to, by w Twojej kosmetyczce na stałe zagościł krem z odpowiednim filtrem UV. Mam na myśli krem z wysokim współczynnikiem SPF, najlepiej 50. Pamiętaj, że codzienna pielęgnacją jest sprzymierzeńcem Twojej skóry!

Więc jak to jest z tą kondycja skóry po 30stce? 

Jest to czas, w którym zderzamy się z pierwszymi widocznymi oznakami starzenia się skóry. Widoczne są zmarszczki na czole i w okolicach oczu. Często pojawiają się też pierwsze przebarwienia. Warto zaznaczyć, że stan skóry każdej 30 latki zależny jest przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych, stylu życia, poziomu stresu, aktywności fizycznej oraz diety. Zabiegi dla osób po 30 roku życia powinny zostać dobrane w zależności od potrzeb skóry indywidualnie w gabinecie kosmetycznym.

 

Top 3 zabiegi w naszym salonie, które pokocha skóra kobiety 30+

 

Zabieg nr 1. Oczyszczanie wodorowe Hydroimpact 

Wodorowe oczyszczanie twarzy jest zabiegiem, opierającym się na wtłaczaniu w głąb skóry cząsteczek aktywnego wodoru pod dużym ciśnieniem. Skóra podczas zabiegu pozostaje sucha i czysta, a wodór skutecznie dostarczony do komórek. Zabieg wodorowego oczyszczania połączony jest z zabiegiem elektroporacji, czyli z falą radiową średniej częstotliwości, która przede wszystkim poprawia napięcie skóry. Do najważniejszych funkcji oczyszczania wodorowego Hydroimpact zaliczamy zatrzymanie procesów starzenia (Unikalna właściwość wodoru).

 

Zabieg nr 2. Mezoterapia mikroigłowa - dermapen 

Mezoterapia mikroigłowa to nic innego jak mikronakłuwanie skóry przy użyciu urządzenia o nazwie dermapen. Dzięki temu zwiększa się wchłanianie składników aktywnych używanych podczas zabiegu, np. kwasu hialuronowego. Zabieg ma na calu w głębi skóry pobudzić kontrolowany stan zapalny, który stymuluje produkcję nowego kolagenu i elastyny.

 

Zabieg nr 3. Peeling chemiczny

Peelingi kwasowe niosą za sobą spore korzyści i dają wiele możliwości w zależności od użytego kwasu. Podczas zabiegów można zniwelować pierwsze zmarszczki, rozjaśnić przebarwienia, spłycić blizny potrądzikowe oraz usunąć niedoskonałości powstające z wiekiem. Warto zaznaczyć, że zabiegi na kwasach można wykonywać cały rok.