Co to jest Dermapen?

Wtorek 1 lutego 2022 • Katarzyna Fudala

Co to jest Dermapen?

Spis treści: [ukryj]

 

Z wiekiem nasza skóra zaczyna się zmieniać. Dlatego wiele kobiet szuka efektywnego i bezpiecznego zabiegu na pozbycie się zmarszczek, zwiotczałej skóry, blizn czy przebarwień. I takim zabiegiem jest Dermapen, bardzo popularny ostatnimi czasy w salonach kosmetycznych. Korzystają z niego nawet gwiazdy telewizji np. Jennifer Aniston czy Victoria Beckham.

 

Co to jest Dermapen?

Dermapen to potoczne określenie mezoterapii mikroigłowej. Jest to niewielkie urządzenie przypominające długopis, które posiada wymienną głowicę z małymi igiełkami ( kartridż ). Igły te są wyjątkowo cienkie i wytrzymałe. Nie zawierają niklu i chromu, co zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Wykonane są z materiału molibden, który służy do produkcji narzędzi chirurgicznych.

 

Na czym polega zabieg z użyciem Dermapena?

Zabieg z użyciem dermapena polega na automatycznym nakłuwaniu skóry za pomocą pulsujących mikroigiełek. Głębokość iniekcji jest regulowana i może wynosić od 0,25 mm do 2,5 mm. Na skutek nakłuwania następuje pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry oraz zwiększenie produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Prościej mówiąc mikronakłucia wywołują stan zapalny skóry, aby pobudzić ją do wzmożonej regeneracji.

Dermapen pozwala również na głębsze wprowadzenie substancji aktywnych w skórę. Jest to możliwe dzięki powstałym mikrootworkom, przez które wnika produkt. Dzięki temu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczniejszy. W tym celu stosuje się specjalne koktajle mezoterapeutyczne ( np. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego ).

 

Efekty po Dermapenie

Już po pierwszym zabiegu skóra staje się bardziej jędrna, napięta oraz elastyczna, a drobne zmarszczki stają się mniej widoczne. Oczywiście najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii zabiegów (3 – 4 ).

 

Obszary zastosowania 

Dermapen może być wykonywany praktycznie wszędzie: na twarzy, szyi, dekolcie, ramionach, grzbietach dłoni, brzuchu, udach czy skórze głowy. Ma bardzo szerokie działanie.

 

Dla kogo zalecany jest Dermapen?

Zalecany jest w walce z cellulitem, zmarszczkami, bliznami, rozszerzonymi porami, rozstępami, zwiotczałą skórą czy łysieniem.

 

Zalety Dermapena

Dużą zaletą dermapena jest mała powierzchnia końcówki urządzenia, która pozwala na wykonanie zabiegu w miejscach trudno dostępnych, takich jak okolice oczu czy ust. Kolejną zaletą mikronakłuwania jest to, iż może być stosowana również na skórze bardzo cienkiej i delikatnej. Efektem zabiegu jest pogrubienie naskórka i dlatego popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami.

 

Po zabiegu Dermapen

Jest to zabieg mało inwazyjny. Bez obaw na drugi dzień można wrócić do codziennych czynności. Bezpośrednio po zabiegu odczuwalne jest gorąco i lekkie pieczenie a skóra może być lekko bolesna i tkliwa. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie do kilku dni. I piszę to z własnego doświadczenia, gdyż sama korzystam z zabiegu mikronakłuwania.

 

Młoda, jędrna i zdrowo wyglądająca skóra to marzenie każdej z nas. Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej skóry, zniwelować niedoskonałości oraz ją odmłodzić wypróbuj DERMAPEN na własnej skórze!