Recepta piękna czyli pielęgnacja cery w domu

Środa 11 sierpnia 2021 • Kinga Brzyzek

Recepta piękna czyli pielęgnacja cery w domu

Spis treści: [ukryj]

 

Pielęgnacja domowa - czy naprawdę jest taka ważna?

Za każdym razem podczas zabiegu kosmetycznego w gabinecie staram się uświadomić moje klientki, że kondycja naszej cery w znacznym stopniu zależy od systematyczności oraz codziennych nawyków pielęgnacyjnych, których dokonujemy sami w domu. Chciałabym tutaj zaznaczyć jak ważnym punktem pielęgnacji naszej cery jest indywidualnie dopasowana przez kosmetologa tuż po zabiegu w salonie pielęgnacja domowa. Bez wątpienia każda skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji domowej. Nie ma kosmetyków, które działają na wszystkich i na wszystko. Korzystając z usług salonu kosmetycznego tuż po wykonanym zabiegu pielęgnacyjnym kosmetolog powinien indywidualnie dobrać preparaty kosmetyczne na miarę Twoich potrzeb.

 

Recepta piękna kluczem do pięknej cery

Polecając produkty do domu trzeba mieć pewność, że będą one wspierać efekty wykonanego zabiegu i będą bezpieczne na klienta. W naszym salonie stawiamy jednak dobro klienta i zadowolenie na pierwszym miejscu. Po każdej pierwszej wizycie w naszych gabinetach otrzymasz receptę piękna, w której znajdziesz wszystkie wskazówki jak zadbać prawidłowo o swoją cerę i jak zwalczyć problem z którym się borykasz. Z nami dowiesz się jakich kosmetyków używać i jaka jest różnica między pielęgnacją profesjonalną a drogeryjną.

 

Kosmetyki z drogerii

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów kosmetyków różnych firm, które mają przynosić spektakularne efekty. Wśród dziesiątek produktów kosmetycznych można wyróżnić kosmetyki profesjonalne i do użytku domowego. Te drugie są powszechnie dostępne między innymi w drogeriach czy nawet supermarketach. Warto zaznaczyć, że kosmetyki ogólnodostępne w drogeriach przede wszystkim w składzie mają o wiele mniej składników aktywnych za to znacznie więcej substancji, które wydłużają ich datę przydatności, by zalegając długo na półkach sklepowych nie straciły ważności, nie narażając tym samym producentów na straty. Kosmetyk drogeryjny posiada znacznie mniejszy procent składników aktywnych, które mają przynosić oczekiwane efekty w porównaniu do kosmetyków dostępnych salonach kosmetycznych.

 

Kosmetyki salonowe

Bez wątpienia kosmetyki salonowe są kosmetykami profesjonalnymi przeznaczonymi do pielęgnacji domowej, które przede wszystkim posiadają zdecydowanie więcej składników aktywnych niż produkty z drogerii. Dzięki składom bogatym w składniki aktywne kosmetyki osiągają wysoką skuteczność podczas regularnego ich stosowania. Ważne jest jednak aby produkty tego typu były indywidualnie dostosowane do danego typu skóry. Kosmetyki salonowe można nabyć jedynie za pośrednictwem kosmetologów i kosmetyczek pracujących w salonach piękności. Konsultacje z kosmetologiem umożliwiają optymalne dopasowanie produktu do skóry klienta. Dopasowana pielęgnacja gwarantuje bezpieczeństwo stosowania oraz zwiększa jego efektywność.