Przygotuj swoją skórę na lato!

Czwartek 14 maja 2020 • Kinga Brzyzek

Przygotowanie skóry przed latem jest kluczowe dla zachowania zdrowia i pięknego wyglądu. Jak zaplanować profesjonalną pielęgnację tak, by zregenerować skórę po zimie i zapewnić jej substancji niezbędnych do przetrwania wakacji w idealnej kondycji?

 

Skuteczność pielęgnacji zależy od indywidualnie dobranego planu działania przez kosmetologa, na który składa się tryb życia, kondycja skóry, oczekiwania klienta. W zależności od pory roku pielęgnacja naszej skóry ulega zmianie. W jaki sposób należy zadbać o skórę na wiosnę, gdy za pasem mamy letnie miesiące?

 

69912338_1236572246551477_4589025444556177408_o

 

Potrzeby Twojej skóry

Tworzenie sezonowego planu działania tzw „Recepty Piękna” zaczyna się od określenia potrzeb Twojej skóry. Począwszy od pielęgnacji domowej, po rodzaj i ilość zabiegów kosmetologicznych.

O efektywności zabiegów i kosmetyków mówimy gdy wnikają one głęboko w skórę. Tylko kosmetyki, które docierają do głębokich warstw naskórka i komórek skóry właściwej są w stanie wywołać efekt.

 

Zabiegi kosmetologiczne

Okres od maja dla nas – kosmetologów jest czasem intensywnej pracy w gabinecie. Serie zabiegów wraz z zalecaną przez nas pielęgnacją domową radykalnie poprawią kondycję skóry naszych klientek.

Z zabiegów należy korzystać w sposób rozsądny.

 

Który wybrać?

 

  1. Mezoterapia igłowa – iniekcyjne i bezpośrednie wprowadzenie składników aktywnych nawilżających skórę. Zabieg mezoterapii igłowej w rękach doświadczonej kosmetolog należy do najbardziej skutecznych https://kingabrzyzek.pl/zabieg/mezoterapia-iglowa-nowy-targ
  2. Mezoterapia mikroigłowa DERMAPEN – kontrolowane, bezpośrednie uszkodzenie skóry za pomocą mikroigiełek https://kingabrzyzek.pl/zabieg/mezoterapia-mikroiglowa-nowy-targ
  3. Kwas ferulowy – Regularnie wykonywany zabieg w okresie wiosenno – letnim chroni skórę przed powstawaniem zmian barwnikowych i hamuje rozkład kolagenu. W przeciwieństwie do reszty kwasów – ferulowy nie powoduje podrażnienia i złuszczeń. Sprawdzi się u wielu klientek, które po zabiegu nie mogą pozwolić sobie na długotrwałe gojenie się skóry.
  4. Infuzja tlenowa - W infuzji tlenowej wykorzystuje się skoncentrowany tlen do wartości ok 93%, który charakteryzuje się korzystnym działaniem na skórę. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia i polega na jednoczesnym przekazywaniu do skóry tlenu oraz wysoce skoncentrowanych składników aktywnych w kosmeceutykach. Już sam tlen dawkowany na skórę działa niezwykle skutecznie, a w połączeniu z dedykowanymi do problemu aktywnymi substancjami, jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo dobre efekty https://kingabrzyzek.pl/zabieg/infuzja-tlenowa-nowy-targ

 

Pielęgnacja domowa

W okresie poprzedzającym letnie miesiące musimy zwrócić uwagę na różnorodność składników aktywnych w naszej pielęgnacji domowej. Z jednej strony powinna zapewnić nawilżenie a z drugiej absorbować zanieczyszczenia i regulować rogowacenia.

 

Wprowadzając zmiany w pielęgnacji skóry, pamiętajmy, że za zdrowy wygląd skóry odpowiadają nie tylko zabiegi i kosmetyki, ale również higiena, dieta, poziom stresu, tryb życia. Dopiero jeżeli połączymy te wszystkie elementy uzyskamy zadawalający i długotrwały efekt pięknej skóry.

 

kinga2

 

Kinga Brzyzek