Laser na trądzik

Środa 18 marca 2020 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Próbowałaś już wszystkiego, a Twoja skóra nadal posiada nieestetycznie wyglądające ropne wykwity, przebarwienia pozapalne i 'świeci się' w ciągu dnia? Mam dla Ciebie rozwiązanie: Laserowe usuwanie trądziku. Niezależnie od wieku, płci czy obszaru ciała na którym występuje trądzik, jestem w stanie Ci pomóc.


Jedną z głównych przyczyn trądziku aktywnego w postaci ropnych wykwitów jest kolonia osiadłych w kanałach gruczołów łojowych bakterii PROPIONIBACTERIUM ACNES. Metoda E- light łączy ze sobą dwa, uzupełniające się mechanizmy: światło IPL stymuluje produkcję porfiryn, czyli substancji niszczących bakterie , a fala radiowa RF obkurcza gruczoły łojowe dzięki czemu ich praca i funkcja wydzielnicza jest unormowana. Dodatkowym plusem jest produkcja nowych włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do poprawy elastyczności skóry i redukcji blizn potrądzikowych.

Skóra po laserowym usuwaniu trądziku staje się rozświetlona, gładka i pozbawiona przebarwień.

 

81059547_446073106058720_3436929509973032960_n

Co jest ważne?


- By terapia przyniosła oczekiwane efekty, musisz pamiętać, aby trzy pierwsze zabiegi wykonać w tygodniowym odstępie. Dlaczego ? Jest t optymalny czas na całkowitą eliminację kolonii bakterii, bez ryzyka jej odrodzenia.


O czym musisz pamiętać przed zabiegiem..


- o przeciwwskazaniach, które są takie same jak do każdego zabiegu z wykorzystaniem IPL. Zakazane jest m.in. przyjmowanie doustne i miejscowe antybiotyków, retinoidów leków, suplementów diety i ziół będących fotouczulaczami. Jeżeli nie jesteś pewna czy dana substancja lub choroba z jaką się zmagasz dyskwalifikuje Cię z zabiegu, skontaktuj się nami, a my szczegółowo odpowiemy na wszystkie pytania.


Co zyskujesz?


- terapię trądziku pozbawioną skutków ubocznych,
- skuteczność na poziomie 80% po wykonaniu całkowitej kuracji,
- gładką, rozjaśnioną cerę, pozbawioną wyprysków, przebarwień i blizn.

 

Czy E-light można łączyć z innymi zabiegami?


- w trakcie trwania terapii zalecam wykonanie oczyszczania manualnego, dzięki któremu, pozbędziesz się zaskórników otwartych, zamkniętych i prosaków
- terapię E- light warto połączyć z peelingiem kawitacyjnym i mikrodermabrazją , które oczyszczą skórę, przez co przenikanie promieni IPL i fali radiowej będzie głębsze
- jeśli jest taka potrzeba po zakończeniu kuracji, można wykonać kilka zabiegów, z odpowiednio dobranym peelingiem chemicznym, który utrwali uzyskany efekt


Co z pielęgnacją domową?


- odpowiednia pielęgnacja domowa jest niezbędna do utrzymania zdrowej skóry, dlatego pamiętaj o codziennym stosowaniu żelu do mycia twarzy i toniku, które utrzymają prawidłowe pH skóry i równowagę hydro-lipidową. Na tak oczyszczoną twarz warto nakładać krem matujący i utrzymujący prawidłowy poziom mikroflory naskórka, obie te cechy posiada krem PURLES 132, który dodatkowo załagodzi powstałe stany zapalne.

 

49664801_221806638629002_2519143171171024896_n