Kremy do depilacji

Poniedziałek 23 maja 2022 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Na rynku kosmetycznym w ostatnim czasie pojawia się coraz więcej preparatów i metod do depilacji niechcianych włosów w domu. Jedną z nich są kremy do depilacji. Co to takiego i czy warto inwestować w tego rodzaju preparaty?

 

W jaki sposób działa krem do depilacji?


Głównym składnikiem kremu do depilacji jest kwas tiglikolowy. Jest to składnik który rozpuszcza keratynę włosa. Po naniesieniu na skórę wnika we włoski i rozpuszcza mostki keratynowe znajdujące się w łodydze włosa. Działa on jednak tylko na powierzchni skóry, ponieważ jego cząsteczki są zbyt duże żeby przeniknąć przez skórę , dlatego też nie jest w stanie usunąć całego włosa i cebulek.
Substancje aktywne, które znajdują się w kremach do depilacji są silne, dodawane są do nich również składniki łagodzące i nawilżające takie jak : gliceryna, mocznik, rumianek, wyciąg z aloesu i płynna parafina, by zminimalizować ryzyko podrażnień.  Niestety, kremy do depilacji mają dość intensywny i specyficzny zapach co może nie być odpowiednie dla niektórych osób.Rodzaje kremów do depilacji


Skóra na naszym ciele ma różną wrażliwość , a włoski grubość, dlatego też mamy kilka rodzajów kremów przeznaczone do różnych rodzajów skóry i poszczególnych partii ciała. W sklepach możemy znaleźć kremy do depilacji do skóry wrażliwej lub przeznaczone do depilacji twarzy czy okolic bikini,w których zawartość substancji rozpuszczających włosa jest po prostu mniejsza. W tych do skóry wrażliwej znajdziemy więcej substancji kojących np. wyciąg z aloesu.


Czym różni się depilacja kremem od depilacji laserowej?


Depilacja kremem pozwala usunąć włoski znajdujące się tylko na powierzchni skóry ,to też efektem będziemy cieszyć się zaledwie kilka dni. Depilacja laserowa polega na usunięciu włoska za pomocą światła lasera, który uszkadza cebulkę i jej korzeń dzięki temu włoski nie odrastają przez długi czas.
Warto pamiętać , że żaden krem do depilacji nie gwarantuje uniknięcia podrażnień. Włos podobnie jak skóra składa się z różnego typu keratyn. Krem działa niszcząco na określone struktury organiczne i nie jest w stanie odróżnić włosa od skóry , dlatego trudne jest dokładne usunięcie łodygi włosa pozostawiając nienaruszoną powierzchnie skóry. Depilacja laserowa nie pozostawia uszkodzeń i podrażnień , ponieważ wiązka światła przenika przez skórę, nie uszkadzając przy tym delikatnej struktury naskórka.

 

Ważną kwestią jest również to, że kremy do depilacji działają najlepiej na jasne i słabe włoski. Jeśli włoski których chcemy się pozbyć są grube i ciemne najlepszym rozwiązaniem na pozbycie się ich będzie depilacja laserowa, która pozwoli nam cieszyć się efektem gładkiej skóry przez długi czas.