Kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej SHR?

Poniedziałek 18 lipca 2022 • Kinga Brzyzek

Kiedy wypadają włosy po depilacji laserowej SHR?

Zabieg depilacji laserowej SHR jest skuteczną metodą na pozbycie się niechcianego owłosienia z wybranej partii ciała. To zaawansowana technologia intensywnie pulsującego światła. Światło to jest pochłaniane przez chromofor melaninę, który jest we włosie, tkanka wokół włosa jest równocześnie podgrzewana. Ważne aby wykonać kilka zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, ponieważ działamy tylko na włosy, które są w tym momencie w fazie wzrostu. Właśnie wtedy we włosie znajduje się najwięcej melaniny idlatego zabieg jest efektywny.

Kiedy więc spodziewać się efektów?

Niestety nie od razu. Jednak nie ma co się martwić, kiedy już efekt przyjdzie nie jest on chwilowy tylko długotrwały. Światło docierając do brodawki włosa uszkadza ją nie dając możliwości do wzrostu i pozbawia ją całkowicie odżywienia w konsekwencji czego włos wypada. Cały ten proces trwa do mniej więcej dwóch tygodni po wykonanym zabiegu. Włosy wypadają samodzielnie np.: przy otarciu o ubranie, przy kąpieli czy po prostu przejechaniu ręką po skórze.Należy pamiętać, że wypadają te włosy, które były w trakcie zabiegu w fazie wzrostu. Pozostałe włoski usuwane są na następnym zabiegu, kiedy osiągną już tą fazę osiągną.

Podsumowując, przed zabiegiem ważne jest aby pamiętać o tym, aby przyjść z 2-3 mm odrostem włosa, tak żeby światło mogło być przetransportowane to brodawki. Skóra powinna być czysta i niczym nieposmarowana. Depilacja laserowa przynosi spektakularne efekty w stosunkowo, krótkim czasie. Należy tylko pamiętać, że nie jesteśmy w stanie pozbyć się całego owłosienia jednocześnie i ważne jest przestrzeganie odstępów pomiędzy spotkaniami. Dzięki czemu w możliwie najszybszym czasie pozbędziesz się niechcianego owłosiena.