Kiedy najlepiej wykonać depilację laserową?

Wtorek 7 lipca 2020 • Kinga Brzyzek

Kiedy najlepiej wykonać depilację laserową?

Jesteś zdecydowana na depilację laserową lub rozważasz jej wykonanie, lecz jest kilka kwestii, które wciąż Cię nurtują ? W tym artykule postaram się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości ;)

 

Jeśli podjęłaś decyzję o depilacji laserowej w naszym gabinecie, nie musisz się martwić porą roku, wyjazdem na wakacje, czy opaloną skórą. Pracujemy na urządzeniu, którego wielkim plusem jest całoroczne działanie, dlatego jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do wykonywania zabiegów latem, pozbądź się ich i jak najszybciej umów się na wizytę.

Martwisz się opalenizną ? Niepotrzebnie, wiązka światła skupia się na włosku, nie na kolorze skóry, dlatego spokojnie możemy wykonać depilację. W momencie, gdy doszło do poparzenia słonecznego, objawiającego się rumieniem (zaczerwienieniem) lub pęcherzami należy odczekać, aż skóra zbrązowieje i/lub zregeneruje się.

Obawiasz się, że kupując pakiet 9-ciu zabiegów, nie zdążysz wykonać wszystkich ? Tak jak wspomniałam wyżej, urządzenie na którym pracujemy, w przeciwieństwie do innych powszechnie używanych na rynku, nie wyklucza nas z wykonywania depilacji laserowej latem, o ile nie istnieją inne przeciwwskazania.

Odstawiłaś antybiotyk, sterydy, leki hormonalne lub inne substancje które mogą zadziałać fotouczulająco i nie wiesz czy możesz już wykonać depilację?  By nie doszło do powstania reakcji fotouczulającej w organizmie, najbezpieczniej jest wykonać zabieg po odczekaniu podwojonego okresu czasu przyjmowania leku, tzn. jeśli przyjmujemy dany preparat np. tydzień, zabieg możemy wykonać po odstępie 2 tygodni od spożycia ostatniej dawki. Oczywiście nie każdy lek, zawiera substancje, które mogą wywołać niechciane przez nas efekty, dlatego też przed każdym zabiegiem, prosimy o wypełnienie kart z przeciwwskazaniami zgodnie z prawdą, dzięki czemu możemy sprawdzić każdy lek i zdecydować o bezpiecznym wykonaniu zabiegu.

Depilacja a „ te dni” ? Z naszej strony miesiączka nie jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Jeśli krwawienie nie jest obfite, a osoba u której będzie wykonywany zabieg zabezpieczy się tamponem, możemy wykonać depilację w jak najbardziej higienicznych warunkach. W czasie miesiączki próg bólu może być nieco obniżony, dlatego zabieg może być bardziej odczuwalny niż w „normalnych warunkach”.

Planujesz wyjazd, ale nie chcesz lub z różnych powodów nie możesz wykupić całego pakietu, jednak zastanawiasz się nad wykonaniem kilku zabiegów ? Już po pierwszym zabiegu, zauważalny jest efekt wolniejszego odrostu włosa, w zależności od partii ciała, widać także, że włosy odrastają kępkami  i pojawiają się miejsca pozbawione włosków. Jeśli chciałabyś pozbyć się owłosienia tylko na jakiś czas lub spowolnić jego odrost, możemy wykonać około 3-4 zabiegów, każdy w 4 tygodniowym odstępie. Należy jednak pamiętać, że po pewnym czasie włosy będą już normalnie odrastać, a zmianie może ulec ich kolor i grubość.

Jeśli nie jesteś pewna czy możesz poddać się depilacji laserowej lub nie wiesz jak  przygotować się przed pierwszym zabiegiem, zachęcam Cię do przeczytania krótkiego artykułu, Jak przygotować się do depilacji laserowej?