Depilacja laserowa latem a opalanie

Środa 22 kwietnia 2020 • Kinga Brzyzek

Depilacja laserowa latem a opalanie

Przed pierwszym zabiegiem depilacji laserowej pojawia się mnóstwo pytań z Waszej strony. Mianowicie wiele z Was zastanawia się czy depilację laserową można wykonywać latem? Czy opalenizna przeszkadza w zabiegach depilacji laserowej? Czy można się opalać zaraz po zabiegu? Odpowiem na wszystkie pytania, które wzbudzają wasze wątpliwości.

 

 

Czy zabiegi depilacji laserowej można wykonać latem?

Tak, jak najbardziej. Jeżeli chodzi o sprzęt, na którym pracujemy nie ma przeciwskazań do tego, żeby depilację laserową wykonywać latem. Depilacja laserowa w naszym gabinecie jest całoroczna. Proszę nie sugerować się tym artykułem w każdym przypadku, ponieważ laser laserowi jest nierówny i każdy sprzęt ma inne przeciwskazania/parametry. Dlatego jeżeli wykonujesz depilację laserem w swoim gabinecie – dowiedz się dokładnie, czy zabiegi możesz wykonywać latem, w trakcie opalania, albo po opalaniu.

 

Czy można się opalać przed depilacją laserową?

Marzenie każdej kobiety to piękna, jedwabiście gładka skóra bez włosów o pięknym kolorze, która jest wynikiem opalania na wakacjach, w solarium, albo za pomocą samoopalacza lub opalania natryskowego.

Połączenie tych dwóch kwestii stawia jednak znak zapytania.. ??

Czy można po opalaniu zrobić depilację laserową? Jeżeli zdecydujesz się na zabieg depilacji laserowej, to po nasłonecznieniu lub po nałożeniu samoopalacza należy odczekać około 5 dni i po tym czasie bezpiecznie można wykonać zabieg depilacji. Jeżeli opalanie jest intensywne np. na wakacjach to tutaj odstęp czasowy od opalania do depilacji laserowej wynosi od 1 do 2 tygodni.

 

Opalanie po depilacji laserowej

Kwestia odwrotna. Co z opalaniem po depilacji laserowej? Sprawa jest oczywista. Skóra po laserze może być delikatnie podrażniona, dlatego około 1 tygodnia należy bezwzględnie nie opalać się ani na słońcu ani w solarium, nie należy też używać samoopalaczy.

 

Podsumowując.

Depilacja laserowa na naszym sprzęcie jest całoroczna. Klientki, które zdecydowały się na pakiety, nie mają powodu do zmartwień, że będą musiały zrobić przerwę w kuracji.

Do kwestii depilacji latem musimy podchodzić ze zdrowym rozsądkiem. Przed każdym zabiegiem (mimo tego, że jesteś u nas kolejny raz) wykonujemy szczegółowy wywiad, podczas którego to właśnie kosmetolog wydaje ostateczną decyzję, czy zabieg będzie bezpiecznie wykonany, czy dokonamy zmiany terminu, tak, by przestrzegać wszelkich przeciwskazań latem.

Zabieg depilacji laserowej jest całoroczny, nie ma przeciwskazań do opalania, lecz warto pamiętać o bezpiecznym odstępie czasowym, o którym wyżej napisałam.