Jak zadbać o skórę po zimie?

Wtorek 8 marca 2022 • Kinga Brzyzek

Jak zadbać o skórę po zimie?

Spis treści: [ukryj]

Przyroda powoli budzi się do życia, dni są coraz dłuższe i cieplejsze, mamy więcej energii do działania. Tak! Wiosna zbliża się wielkimi krokami. To idealny moment żeby skupić się również na naszej skórze i zadbać o nią kompleksowo po zimie. Zadbana i promienna cera zawsze przykuwa uwagę.  O tej porze roku nasza skóra jest często szara, zanieczyszczona i przesuszona. Jest to wynik między innymi wystawiania ją na smog, przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach i autach.

 

Nie wiesz od czego zacząć i na co zwrócić uwagę?  Znajdziesz tu kilka propozycji w jaki sposób możesz sobie pomóc.

 

Codzienna pielęgnacja

Podstawą każdej zdrowej cery jest codzienna pielęgnacja, Internet jest skarbnicą wiedzy, jednak często sami źle dobieramy pielęgnację. Warto udać się do profesjonalisty, który dobierze kosmetyki odpowiednie dla Twojej cery. Możesz się bardzo pozytywnie zaskoczyć efektami dobrze dobranej, profesjonalnej pielęgnacji.

 

Ochrona przeciwsłoneczna

Pamiętaj, że niezależnie od typu Twojej cery zawsze należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej. W tym okresie mamy coraz więcej słońca, na które wszyscy czekamy. Często zapominamy o używaniu kremu z filtrem, a nasza skóra to pamięta i później zaczyna się szybciej starzeć. Aby temu zapobiec zawsze pamiętaj o tym by ją chronić ????

 

Zabiegi kosmetyczne

Skóra po zimie wymaga szczególnej uwagi, należy ją oczyścić, odżywić i dogłębnie nawilżyć, warto wspomóc domową pielęgnację profesjonalnymi zabiegami. Nie musisz zaczynać od bardzo inwazyjnych zabiegów, na początek warto wybrać się na peeling. Odpowiednio dobrany, z użyciem zaawansowanych sprzętów i kosmetyków może Cię bardzo pozytywnie zaskoczyć.

Oczywiście, w naszym gabinecie znajdziesz też wiele bardzo skutecznych zabiegów, które pomogą Twojej skórze odzyskać blask. Posiadamy szeroki wachlarz peelingów chemicznych. Zabiegi z ich użyciem są idealnym rozwiązaniem po zimie, mają wielokierunkowe działanie i odpowiednio dobrane działają cuda! A okres po zimie jest idealnym momentem żeby udać się na taki zabieg.

Niesamowicie skuteczny w swoim działaniu jest zabieg z użyciem Dermapenu, dzięki któremu docieramy do głębokich warstw skóry i tam ją odżywiamy.

 

Warto pamiętać o pielęgnacji naszej cery cały rok. Wiosna to idealny moment żeby oczyścić skórę po zimie i przygotować ją na nadchodzące lato. Jeśli jeszcze się zastanawiasz, nie czekaj! Twoja skóra z pewnością Ci się za to odwdzięczy.