Jak wygląda depilacja laserowa u nastolatków?

Niedziela 19 grudnia 2021 • Kinga Brzyzek

Jak wygląda depilacja laserowa u nastolatków?

Spis treści: [ukryj]

Bez wątpienia okres dojrzewania nie jest to łatwy czas. Jedną z głównych zmian jakie zachodzą na ciele nastolatków to pojawiające się bujniejsze owłosienie. Dotyka to chłopców jak i również dorastające dziewczynki. Wielokrotnie owłosienie u nieletnich jest na tyle problematyczne że już od najmłodszych lat szukają skutecznych sposobów, aby pozbyć niechcianego owłosienia.

 

Czy depilacja laserowa jest przeznaczona dla nastolatków?

W okresie dojrzewania ciało się rozwija z dnia na dzień przez co obserwujemy coraz więcej oznak, które świadczą o wchodzeniu w dorosłość. Co do owłosienia dolną granicą wieku, od którego można wykonać zabieg depilacji laserem, to nawet 11 lat. Warto jednak zaznaczyć, że czas około 16 roku życia to najlepszy wiek, aby podjąć się laserowego usuwania włosów. W tym wieku owłosienie staje się znacznie delikatniejsze, tym samym łatwiejsze do trwałego usunięcia.

 

Jak wygląda depilacja laserowa u nastolatków?

Warto zaznaczyć, że u nastolatków zabieg usunięcia owłosienia lasarem przeprowadza się zupełnie tak samo, jak u osób dorosłych. Nie mniej jednak zanim osoba nieletnia podejmnie decyzję o laserowym usuwaniu nadmiernego owłosienia najlepiej umówić się w naszym salonie na konsultację z kosmetologiem. Rozmowa ze specjalistą rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące kwestii czy zabieg może być wykonany i jak się do niego przygotować.