Jak dbać o przesuszoną skórę zimą?

Środa 11 stycznia 2017 • Kinga Brzyzek

Jak dbać o przesuszoną skórę zimą?

Spis treści: [ukryj]

Czy wiesz jak pięlęgnować skórę zimą i jakie odpowiednie zabiegi dobrać? O tej porze roku skóra lubi się przesuszać, ściągać i być podrażnioną.

 

Jak dbać o przesuszoną skórę zimą?

Nawilżaj i chroń swoją skórę odpowiednimi kosmetykami - głównie polecam na bazie kwasu hialuronowego, który utrzymuje wodę i poprawia nawilżenie skóry. Ja osobiście używam Eliksir z kw.hialuronowym  i z czystym sercem mogę polecić go Tobie. Ważne też aby kosmetyki miały właściwości łagodzące podrażnienia np alantoina, aloes, rumianek. 

Stosuj krem z filtrem. Przed wyjściem rano do pracy nie zapominaj posmarowąc twarzzy kremem z filtrem przeciwsłonecznym.  

Nie zapominaj nawilżać skórę dłoni. Zawsze przed wyjściem smaruj odpowiednim kosmetykiem - polecam nowość od Indigo krem do rąk. Pamiętaj też o tym po każdym myciu rąk, ponieważ oczyszczona skóra jest bardziej poddatna na podrażnienia.

Stopy. Na noc staraj się smarować kremem z wysokim zawartościem mocznika lub masłem shea. Polecam również skarpety z Cosmabell, które oprócz złuszczania odpowiednio nawilżą skórę stóp.

Balsamuj ciało po kąpieli,jeśli nie masz czasu, albo nie lubisz czekać aż Ci wchłonie do skóry, zastosuj tzw balsamy pod prysznic.

Mimo zimy i mrozu unikaj długich i gorących kąpieli, ponieważ moczenie się w gorącej wodzie może uszkodzić płaszcz ochronny skóry.

 

Zabiegi kosmetyczne

Zimą zapraszamy na zabiegi kosmetyczne. To najlepszy okres gdzie można wykonać zabiegi złuszczające, oczyszczające, mikrodermabrazję, ponieważ nie przeszkadza nam promieniowanie słoneczne. Masz skórę zanieczyszczoną, z przebarwieniami i rozszerzonymi porami? Pomożemy Ci dobrać odpowiednią serię zabiegów, aby na wiosnę mieć gładką i oczyszczoną skórę, Wyjątkiem są ostre i mroźne zimy, gdzie nie wykonujemy zabiegów złuszczających.