Ile zabiegów Depilacji Laserowej SHR potrzeba to całkowitego pozbycia się owłosienia?

Poniedziałek 23 maja 2022 • Kinga Brzyzek

Ile zabiegów Depilacji Laserowej SHR potrzeba to całkowitego pozbycia się owłosienia?

Spis treści: [ukryj]

W obecnych czasach coraz więcej pań decyduje się na usunięcie niechcianych włosków poprzez światło lasera. Nic dziwnego, ponieważ zabieg ten pozwala nam na długotrwałe pozbycie się owłosienia bez bólu i podrażnień. Przed przystąpieniem do takich zabiegów, musimy pamiętać jednak, że jest to proces długotrwały i potrwa parę miesięcy.

 

Ile zabiegów Depilacji Laserowej SHR potrzeba to całkowitego pozbycia się owłosienia?

Depilacja laserowa jest bardzo skuteczną metodą , musimy jednak wiedzieć, że aby zabieg był w pełni skuteczny trzeba powtórzyć go minimum 5 razy. Ilość zabiegów jest uzależniona od koloru i grubości włosa. Jeśli włos jest czarny i gruby a nasza skóra jasna, potrzebujemy mniejszą ilość zabiegów, niż przy włosie jasnym. Włos jasny wbrew pozorom jest najtrudniejszy do usunięcia , ponieważ zawiera w sobie mało melaniny (barwnika). Dlatego też przy włosie białym laser prawdopodobnie nie zadziała.

 

Jakie odstępy pomiędzy zabiegami?

Zabiegi wykonuję się zazwyczaj w kilkutygodniowych odstępach ,na początku co 4 tyg. potem co 6,8,10 tyg. Jest to bardzo ważne by zachowywać określone odstępy, ponieważ światło lasera oddziałuje jedynie na włosy, które są w fazie wzrostu. Wyróżniamy 3 fazy wzrostu włosa, dlatego też 3 zabiegi to minimum! Istotną rzeczą jest aby nie wystawiać danej części ciała na promieniowanie słoneczne 2 tygodnie przed i 2 tygodnie po depilacji, dlatego też na depilację twarzy czy łydek najlepiej zdecydować się zimą lub wiosną.

 

Czy efekt Depilacji Laserowej SHR jest trwały ?

W przypadku lasera SHR po serii zabiegów zaleconej przez kosmetologa włoski wraz z mieszkami włosowymi zostają usunięte w sposób całkowity. Zdarza się jednak, że po kilku latach będzie konieczny zabieg przypominający. Nie jest to jednak regułą , ponieważ włoski które mogą odrosnąć będą cienkie i jasne. Zdarza się również, że pod wpływem silnego stresu, lub nieuregulowanych hormonów włoski mogą się pojawić , jest to jednak rzadkość.