Ile zabiegów Depilacji Laserowej SHR należy wykonać, aby całkowicie pozbyć się włosów ?

Czwartek 26 maja 2022 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej powszechna zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Najczęściej w mediach społecznościowych, reklamach itp pokazywane jest gładkie ciało. Ludzie podążają za modą i chętnie decydują się na trwałe usunięcie owłosienia. Najbardziej nurtującym pytaniem wśród osób, które zaczynają swoją przygodę z depilacją laserową brzmi:

Ile zabiegów potrzeba, żeby pozbyć się wszystkich włosów ?

To właśnie na to pytanie postaram się dzisiaj odpowiedzieć.

Niektórzy będą pewnie zawiedzeni, ponieważ nie da się określić dokładnej liczby zabiegów, które sprawią, ze nasze włoski całkowicie znikną. Na przykładzie naszych klientów, można powiedzieć, że ilość zabiegów waha się między 5 a 9. Zdarzają się klientki, u których trzeba było wykonać więcej niż 9 zabiegów. Najczęściej jest to uwarunkowane genetyką - częstotliwość zmiany fazy wzrostu włosów. Ma na to również wpływ ilość, struktura  oraz kolor włosów.

Warto również wspomnieć o tym, że ilość zabiegów różni się na poszczególnych partiach ciała. 

 

Kolejne ważne pytanie, które nasuwa się, gdy w głowie pojawia się hasło depilacja laserowa.

Co ile tygodni trzeba wykonywać kolejne zabiegi depilacji laserowej?

tj. jak duże odstępy czasu są potrzebne, aby cały proces przebiegał efektywnie i bezpiecznie? Jeżeli chodzi o częstotliwość wykonywanych zabiegów, również jest to ustalane indywidualnie. Początkowo przerwa między zabiegami wynosi 4 tyg. Później z zabiegu na zabieg sukcesywnie czas ten zostaje wydłużany.

Często klientki mylnie twierdzą, że bezpośrednio po wyjściu z gabinetu ich skóra będzie gładka. Niestety na pierwsze efekty trzeba poczekać ok. 3 tygodnie. Po tym czasie zaczynają wypadać włosy, które zostały poddane depilacji laserowej. Po ok. 4 tygodniach zmienia się kolejna faza wzrostu włosa.

Wtedy należy wykonać kolejny zabieg. Proces ten powtarza się cyklicznie. Coraz dłużej jednak trzeba czekać na nowe włoski, dlatego odstęp między zabiegami wydłuża się. Z zabiegu na zabieg owłosienie jest coraz słabsze, aż w końcu finalnie całkowicie znika.

 

Zabieg przypominający

Po skończonej serii zabiegów depilacji laserowej należy pamiętać o jednym zabiegu przypominającym. To czy ten zabieg powinien być raz na pół roku czy raz na rok, to również kwestia indywidualna. Należy obserwować ile włosków się pojawia. Zazwyczaj odrastają pojedyncze włosy. Nigdy już nie odrośnie ich tyle, co przed procesem depilacji, aczkolwiek będą się pojawiać. Dzieje się tak dlatego, ponieważ ludzki organizm wytwarza włosy w celu ochrony.

Jeżeli chcemy ciągle cieszyć się gładką skórą, pamiętajmy o zabiegach przypominających.