Depilacja męska - jaką najlepiej wybrać?

Piątek 24 lipca 2020 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Depilacja kiedyś była tylko domeną kobiety, a u mężczyzn był to temat tabu. Dzisiaj coraz więcej mężczyzn zaczyna dbać o wygląd i coraz częściej wykonują zabiegi depilacji. Najczęście usuwają włosy spod pach, pleców, czy klatki piersiowej, coraz więcej chce też usuwać z miejsc intymnych. Depilacja męska stała się standadowym zabiegiem w salonie kosmetycznym. Jakie polecam metody do usuwania owłosienia u mężczyzn? 

 

Po co mężczyzna wogóle usuwa owłosienie?

Depilacja, to poprostu wygoda w dbaniu o higienę. Coraz więcej mężczyzn dba o swoje ciało. Trend depilacji męskiej sprawia, że coraz więcej mężczyzn uznaje to za modny wymóg. Depilacja u mężczyzn to przede wszystkim forma higieny, dbania o dobry wygląd i odpowiedni zapach.

Nadmierny porost włosów u osób z hipertrichozą, czyli nadmiernym owłosieniem i potliwością sprawiają, że depilacja męska jest wręcz obowiązkowym zabiegiem pozwalającym zachować prawidłową higienę. 

Niektórzy wciąż wahają się z podjęciem decyzji o depilacji. Jak powinna wyglądać depilacja męska? Jaką metodę wybrać?

 

Golenie miejsc intymnych maszynką jednorazową, czy elektryczną?

Maszynka do golenia to zdecydowanie najpopularniejsza a zarazem najszybsza metoda na usunięcie niechcianych włosków u mężczyzn. Golenie miejsc intymnych u mężczyzn jednorazową lub elektryczną maszynką jest tak popularne, ponieważ daje szybkie i bezbolesne efekty bez dodatkowych kosztów, gdzie zabieg wykać można w domowym zaciszu, najlepiej podczas wieczornej kąpieli. Ta metoda wydaje się najbardziej odpowiednią, najszybszą i bezpolesną ALE ma najwięcej wad:

- daje krótkotrwały efekt

- częste golenie wzmacnia męskie owłosienie

- włosy stają się coraz bardziej gęste, twarde i kłujące

- niesie ryzyko zacięcia się

 

Przedstawiam trzy metody depilacji miejsc intymnych u mężczyzn. Ale którą wybrać?

 

DEPILACJA LASEREM

Mężczyźni, którzy chcą trwale usunąć swoje owłosienie powinni sięgnąć po bardziej innowacyjne metody depilacji. Mam na myśli depilację laserową. Laser sprawdzi się u wszystkich mężczyzn, którzy chcą raz na zawsze pozbyć się uporczywych włosów.

Spokojnie, zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezbolesny i daje trwałe efekty. Niestety jeden zabieg nie wystarczy, zaleca się wykonać je w seriach od 6 do 9 zabiegów co 4-6 tygodni. Dlatego mamy przygotowane pakiety depilacji laserowej w Nowym Targu specyjalnie dla mężczyzn!

W czasie zabiegu mieszki włosowe zostają zniszczone i w efekcie po kilunastu dniach włos wypada. W związku z tym, że laser działa jedynie na włosy będące w fazie wzrostu, na jednym zabiegu usuniemy tylko część niechcianego owłosienia. Kolejne włoski musimy poddać zabiegowi w następnej serii, aż do czasu pozbycia się całego owłosienia.

Ta metoda depilacji może być wykonana na całym ciele i daje najlepsze efekty, dlatego nie dziwne, że wiele mężczyzn decyduje się na depilację laserową. 

 

DEPILACJA WOSKIEM

Jest to metoda najmniej lubiana przez Panów, dlatego że jest też metodą najbardziej bolesną. Mimo tego, że efekt gładkiej skóry utrzymuje się ok 28 dni, to jednak mężczyźni niechętnie, albo w ogóle nie wracają na zabiegi depilacji woskiem.

 

DEPILACJA KREMEM

Na rynku są dostępne kremy, które pozwalają w szybki i łatwy sposób pozbyć się włosów i to zdecydowanie bezboleśnie. Ta metoda jest mało efektywna, ponieważ włosy u mężczyzn są grube, twarde i sztywne i niestety ale efekty po depilacji mogą być niezadawalające. Warto też pamiętać, że takie preparaty mogą uczulić. Działanie kremu jest bardzo proste, wystarczy nałożyć odpowiednią ilość na wybrane miejsce, odczekać zalecany czas i nadmiar ściągąć szpatułką. Wraz z nm zostaną usunięte włoski.

 

PODSUMOWUJĄC

Depilacja męska nie jest niczym dziwnym. Depilacja miejsc intymnych, czy depilacja klatki piersiowej u mężczyzn to zabieg coraz częsniej wybierany w salonie kosmetycznym. To jaką metodę depilacji męskiej wybierzesz, zostawiam dla Ciebie. Przeczytaj również Jak przygotować się do depilacji laserowej?