Depilacja laserowa u nastolatków

Środa 11 sierpnia 2021 • Kinga Brzyzek

Spis treści: [ukryj]

Dojrzewanie to okres w życiu między dzieciństwem a dorosłością. Charakteryzuje się zmianą budowy ciała, głosu, gospodarki hormonalnej czy kształtowaniem psychiki. Zaczynaja się wówczas pojawiać nowe włoski na ciele. U niektórych są one rzadkie, cienkie i jasne. Zdarza się jednak, że są one grube i ciemne. O ile w przypadku chłopców nie stanowią one problemu, to w przypadku dziewczynek mogą stać się powodem kompleksów.

 

Jest wiele metod depilacji niechcianego owłosienia. Najbardziej skuteczna jest jednak depilacja laserowa. Po jednej serii zabiegów, a później po jednym przypominającym raz na kilka lat można cieszyć się nieprzerwanie gładkim ciałem. Laser bowiem trwałe uszkadza cebulki włosów, sprawiając że nie odrastają.

 

Kiedy można zacząć wykonywać depilację laserową u nastolatków ? 

Pierwsze włoski, które mogą stać się utrudnieniem pojawiają się w wieku 12-13 lat. Wtedy tez można zacząć korzystać z zabiegów depilacji laserowej. Jednak optymalny wiek do pozbywania się owłosienia za pomocą tej metody to 16 lat. Warto wspomnieć, że w przypadku dziewczynek najlepiej rozpocząć depilacje laserową gdy zaczynają regularnie miesiączkować. Jest to istotne, ponieważ nieuregulowana gospodarka hormonalna może spowodować, że włosy będą odrastać a zabieg nie będzie skuteczny. W przypadku kiedy osoba nie ma skończonych 18 lat, ważne jest aby do gabinetu udała się wraz z rodzicem bądź opiekunem, który wyrazi zgodę na wykonanie zabiegu.

 

Depilacja laserowa bikini u nastolatków. 

Wraz z okresem dojrzewania włoski zaczynaja się również pojawiać nie tylko na twarzy, nogach czy pod pachami, ale również w okolicy bikini. W przypadku kiedy włoski są grube, mają tendencję do wzrastania zwykle metody depilacji mogą bardzo podrażniać skórę, która właśnie u nastolatków jest bardzo wrażliwa. W przypadku uregulowanej gospodarki hormonalnej nie ma przeciwskazań do wykonania depilacji laserowej okolic bikini. Młode klientki bardzo często się wstydzą. Sam zabieg jest jednak przeprowadzany bardzo dyskretnie i wszystko jest dokładnie tłumaczone, w trosce o komfort najmłodszych pań.

 

Czy warto wykonać depilacja laserową u nastolatków? 

Z racji tego, że depilacja laserowa jest zabiegiem trwałym warto jest ją wykonać jak najwcześniej. Efekt jaki uzyskujemy się dokładnie taki sam jak u klientów którzy maja powyżej 20,30 czy 40 lat. Im wcześniej depilacja zostanie wykonana tym szybciej ciało będzie nieustannie gładkie. Unikniemy w ten sposób przebarwień, które niejednokrotnie pojawiają się z racji wrastających włosów, skóra nigdy nie będzie podrażniona. Zaoszczędzimy czas, ponieważ domowa depilacja jest czasochłonna, oraz pieniądze, które wydaje się na kremy, pianki, woski czy golarki do golenia.

 

Depilacja u nastolatków a efekty po latach. 

Zabieg depilacji laserowej jest zabiegiem trwałym. Organizm człowieka jest jednak tak skonstruowany, że z czasem może zacząć produkować pojedyncze, nowe włoski. Jest to zupełnie normalne. Dlatego właśnie ważne jest aby raz do roku ( w niektórych przypadkach nawet raz na 2 lata) wykonać jeden zabieg. Warto zwrócić również uwagę na utrzymanie prawidłowej gospodarki hormonalnej, która może przyczynić się do pojawienia sięwłosków. Nie ma jednak możliwości, żeby wszystkie włoski pojawiły się nowo.

 

Jak się przygotować do depilacji laserowej? 

Zanim zdecydujemy się na depilacje laserową należy zwrócić na ewentualne przeciwskazania do zabiegu. Jeżeli takowych nie ma włoski należy zgolić 3-4 dni przed planowanym zabiegiem. Jest to bardzo ważne. Nie mogą być bowiem one ani za krótkie ani za długie. Powinny mieć długość kilku milimetrów. Skóra przed zabiegiem nie może być podrażniona ani uszkodzona. W momencie kiedy zaplanowane mamy wakacje w słoneczny miejscu lepszym pomysłem będzie odłożenie zabiegu w czasie, ponieważ skóra nie powinna być świeżo opalona.

 

Jakie są przeciwskazania do depilacji laserowej u nastolatków? 

Przeciwskazania w przypadku nastolatków są dokładnie takie same jak u dorosłych klientów. Należą do nich :

 • ciąża, karmienie piersią ,
 • choroby wewnętrzne,
 • alergie,
 • choroby skóry,
 • stosowanie Retinolu i maści z antybiotykiem,
 • stosowanie leków i produktów światłouczulających,
 • przyjmowanie ziół,
 • Aspiryna,
 • witaminy A , E,
 • depilacja woskiem i pęsetą 3 tygodnie przed zabiegiem,
 • skłonności do bliznowacenia i przebarwień,
 • botox i wypełniacz w miejscu zabiegu,