Depilacja laserowa twarzy

Niedziela 20 lutego 2022 • Kinga Brzyzek

Depilacja laserowa twarzy

Spis treści: [ukryj]

Każda z nas marzy o idealnym wyglądzie naszej twarzy.  Współczesna kosmetologia wyszła nam naprzeciw , oferując przeróżne zabiegi na naszą skórę twarzy , zaczynając od zabiegów z kwasami poprzez zabiegi mikroigłowe, aż po fotoodmładzanie laserowe. Ale co jeżeli w estetycznym wyglądzie i dobrej samoocenie przeszkadza nam nadmierne owłosienie na naszej twarzy, wąsik nad ustami, czy pojedyncze włoski na brodzie? Istnieje możliwość pozbycia się ich na długi okres czasu. Jest nią depilacja laserowa twarzy.

 

Dla kogo przeznaczony jest zabieg depilacji laserowej twarzy?

Dla każdej osoby, borykającej się z nadmiernym owłosieniem twarzy. Przedział wiekowy nie jest ściśle określony, gdyż z depilacji laserowej mogą skorzystać osoby już po 16 roku życia, muszą jednak one pojawić się na konsultacji i zabiegu z opiekunem prawnym który wyrazi zgodę.

 

Czy są jakieś przeciwskazania do laserowej depilacji twarzy? 

Depilacja laserowa twarzy , jak każdy zabieg medycyny estetycznej ma swoje przeciwskazania. Ciąża, karmienie piersią czy choroby wewnętrzne takie jak nowotwór, cukrzyca czy zaburzenia neurologiczne wykluczają nas z zabiegu.  Przeciwskazaniami są również leki i zioła przy których może wystąpić nadwrażliwość na światło. Choroby skóry, stosowanie maści z antybiotykiem , leki rozrzedzające krew, witamina A i E , botox i inne miejscowe wypełniacze, to wszystko uniemożliwi nam wykonanie zabiegu depilacji laserowej. Ważne jest również , aby nie stosować zabiegów na twarz z kwasami co najmniej 2 tyg. przed zabiegiem depilacji laserowej twarzy.

 

Jak przygotować się do depilacji laserowej twarzy ?

Aby zabieg był efektywny , należy wykonać 5-6 zabiegów w odstępach co 4 tyg. Na zabieg przychodzimy z co najmniej 3-4 mm odrostem włosa, ponieważ podczas depilacji dochodzi do stopniowego nagrzewania mieszka włosowego za pomocą nakładających się impulsów światła. Cebulka włosa ulega podgrzaniu i ulega trwałemu uszkodzeniu. Przed zabiegiem nie wolno opalać twarzy , używać samoopalacza, stosować kremu z retinolem i na bazie kwasów.

 

Przebieg depilacji

Po przybyciu do gabinetu na umówioną wizytę , klientka otrzymuje kartę konsultacyjną z przeciwskazaniami, którą musi wypełnić i podpisać. Następnie kosmetolog przeprowadza wywiad pyta o przeciwskazania i informuje o tym co może wystąpić po zabiegu. Po przeprowadzonej rozmowie Pani jest zapraszana do gabinetu gdzie odbędzie się zabieg. Kosmetolog najpierw informuje Panią o odczuciach jakie mogą wystąpić , następnie nakłada żel chłodzący na daną partie ciała. Kosmetolog ustawia prawidłowe parametry w zależności od fototypu i grubości ,oraz koloru włosa. Po zabiegu klientka otrzymuje kartę z postępowaniem po depilacji.

 

Cały zabieg depilacji przebiega bezboleśnie , możliwe jest jedynie odczuwanie ciepła. Zabieg depilacji laserowej jest w 100% bezpieczny. Nie występują po nim żadne podrażnienia.