Depilacja laserowa FAKTY i MITY

Czwartek 28 lipca 2022 • Kinga Brzyzek

Depilacja laserowa FAKTY i MITY

Spis treści: [ukryj]

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem na usunięcie niechcianego owłosienia. Istnieje jednak wiele teorii na jej temat. Co jest prawdą a co tylko powtarzanym mitem?

 

Depilacja laserowa jest niebezpieczna - MIT

Depilacja laserowa to zabieg w 100% bezpieczny. Podczas niego światło wytwarzane przez promieniowanie laserowe oddziałuje tylko na melaninę czyli barwik zawarty we włosie. Musimy jednak pamiętać, że przy tym zabiegu niezbędne jest dostosowanie się do zaleceń wydzielonych przez kosmetologa. Zostają wtedy wykluczone wszystkie przeciwskazania, a klient zostaje poinformowany jak prawidłowo się do niego przygotować.

 

Depilacja laserowa to proces długotrwały – FAKT

Wiele osób myśli, że aby pozbyć się owłosienia wystarczy jedna wizyta. Jest to niestety nieprawda. Owszem po pierwszej wizycie możemy zaobserwować znaczną utratę włosów( szacuje się, że nawet do 80%) jednak nie jest to wystarczające by skóra pozostała gładka na dłuższy czas. Decydując się na depilacje laserową musimy wiedzieć ,że zabieg trzeba powtórzyć 5-6 razy.

 

Depilacja laserowa szkodzi skórze - MIT

Zabieg ten jest nieinwazyjny. Nie uszkadza ani nie podrażnia skóry, dlatego może być wykonywany w miejscach wrażliwych takich jak bikini czy pachy. Podczas zabiegu możemy odczuwać niestety lekki ból i pieczenie, które ustępuje szybko. Jest to jednak kwestia indywidualna i zależy od progu bólu klienta.

 

Depilacja laserowa działa najlepiej na grube i ciemne włosy - FAKT

Depilacja laserowa polega na wyłapywaniu ciemnego barwnika z włosa. Co za tym idzie im ciemniejszy i grubszy włos tym większa szansa na szybkie wypalenie go.

 

Depilacja laserowa jest droga – MIT

Faktycznie depilacja laserowa różni się ceną od depilacji woskiem czy pastą cukrową. Musimy wziąć pod uwagę jednak fakt, że po wykonaniu zalecanej serii nabiegów włoski nie odrastają ,w przypadku depilacji woskiem czy pastą nie jest możliwe stałe usunięcie włosów.

 

Przy depilacji laserowej konieczne jest odstawienie niektórych leków - FAKT

Podczas depilacji laserowej na skórę jest kierowana wiązka światła, co za tym idzie leki które są światłouczulające są przeciwskazaniem. Zalecane jest także przyjmowanie ziół takich jak dziurawiec, pokrzywa, skrzyp itp. Przeciwskazaniem do zabiegu są także przyjmowane w danym czasie antybiotyki i leki przeciwzapalne.

 

Po zakończeniu serii zabiegów włosy odrosną - MIT

Jeśli została wykonana seria zalecanych powtórzeń i zabieg został wykonany prawidłowo włoski nie odrosną. Mieszek włosowy w trakcie zabiegu zostaje zniszczony i nie jest w stanie wyprodukować nowego włosa. Zalecane jest jednak wykonywanie zabiegu przypominającego raz do roku.